Вы находитесь здесь: Детский врач » Главная » КРОК-3 » КРОК-3. Лечебное дело и педиатрия. Буклет 2006 года, апрель

КРОК-3. Лечебное дело и педиатрия. Буклет 2006 года, апрель

    Вы студент медик? Интерн? Детский врач? Добавьте наш сайт в социальные сети!

КРОК-3. Лечебное дело и педиатрия. Буклет 2006 года, апрель

Другие буклеты по КРОКу можно почитать здесь:

Читать КРОК-3. Буклет 2003 года.

Читать КРОК-3. Буклет 2005 года, апрель.

Читать КРОК-3. Буклет 2012 года.

Вопросы из буклета КРОК-3 2006 года бывают включены в буклеты КРОКа новых лет, поэтому рекомендуем ознакомиться с этими 200 вопросами перед сдачей тестирования. Вопросов всего 200, поэтому лишними они не будут. Удачи!

1. Дитина 5 років захворіла гостро: підвищилася температура тіла до 39°C; з’явилися нежить, світлобоязнь, пастозність повік. На 4 добу від початку хвороби виникла плямисто–папульозна висипка на шкірі обличчя, за вухами, на шиї; на наступну добу висипка поширилася на тулуб. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Псевдотуберкульоз

B. Кір

C. Скарлатина

D. Краснуха

E. Інфекційний мононуклеоз

2. У терапевтичному відділенні у хворого виникла серія генералізованих епілептичних судомних нападів. Який препарат потрібно ввести хворому в першу чергу?

A. Хлоралгідрат

B. Лазикс

C. Магнію сульфат

D. Діазепам

E. Димедрол

3. У хворого щелепно-лицьова травма, подвійний перелом нижньої щелепи, перелом кісток носа, нестабільний перелом шийного С3-С5 відділу хребта. Під час транспортування настала зупинка дихання. Який оптимальний метод екстреного відновлення прохідності верхніх дихальних шляхів?

A. Використання повітроводу

B. Інтубація трахеї

C. Кріко-тиреостомія

D. Трахеостомія

E. Використання дихальної маски

4. Бригада швидкої медичної допомоги викликана до хворої 40 років, котра лікувала рану ноги, отриману вдома. Стан хворої протягом тижня прогресивно погіршувався: розвилася слабкість, утруднення дихання. При огляді: стан хворої вкрай тяжкий, шкіра бліда, суха, холодна; відмічається ціаноз губ, акроціаноз, температура тіла — 40,00С, ЧД- 32/хв, АТ- 60/30 мм рт.ст., Ps- 132/хв; нога набрякла, гіперемована до стегна. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Анафілактичний шок

B. Травматичний шок

C. Інфекційно-токсичний шок

D. Кардіогенний шок

E. Гіповолемічний шок

5. У хворого 36 років другу добу спостерігаються нестримне блювання та часті рідкі випорожнення. Об’єктивно: стан надзвичайно важкий, на запитання відповідає з утрудненням. Риси обличчя загострені, очі запалі, склери тьмяні, губи та нігтьові фаланги синюшні, язик сухий. Голос сиплий, шкіра бліда, взята в складку не розправляється. Тони серця глухі, пульс та артеріальний тиск не визначаються. Живіт втягнутий. Часті судоми нижніх кінцівок, температура тіла 350С. Яке ускладнення виникло у хворого?

A. Набряк головного мозку

B. Дегідратаційний шок

C. Гостра судинна недостатність

D. Інфекційно-токсичний шок

E. Гостра ниркова недостатність

6. Через годину після перебування в зоні високого радіаційного ураження, до клініки був доставлений хворий 36 років зі скаргами на багаторазове блювання, біль у животі, озноб, підвищену температуру тіла, артеріальну гіпотензію. На 5 день після опромінення приєдналися явища ентериту, динамічної кишкової непрохідності, виразковий стоматит. Яка найбільш вірогідна форма гострої променевої хвороби розвинулася у хворого?

A. Кишкова

B. Токсемічна

C. Церебральна

D. Кістково-мозкова

E. Блискавична

7. Хворий 68 років доставлений машиною швидкої допомоги у важкому стані зі скаргами на запаморочення, періодичну непритомність, судоми. Об’єктивно: дихання везикулярне, у нижніх відділах невелика кількість дрібно пухирчастих вологих хрипів. І тон на верхівці послаблений, акцент ІІ тону над аортою, Ps- 36/хв, ритмічний. АТ- 170/85 мм рт.ст. На ЕКГ: передсердні та шлуночкові комплекси виникають незалежно, кількість шлуночкових комплексів — 33/хв. Який із способів невідкладної допомоги необхідно застосувати в даному випадку?

A. Панангін внутрішньовенно

B. Електрична дефібриляція

C. Обзидан внутрішньовенно

D. Строфантин внутрішньовенно

E. Електрокардіостимуляція

8. Хворого доставлено до лікарні з приводу носової кровотечі, яка почалася дві години тому після черепно-мозкової травми. Після застосування передньої тампонади кровотеча припинилася, але через дві години з’явилося блювання; у блювотних масах — до 400 мл згустків крові. Під час огляду глотки виявлено затікання крові по задній стінці у вигляді вузької смужки. Який метод зупинки кровотечі слід застосувати у цьому випадку?

A. Коагуляція кровоточивої судини

B. Відшарування слизової оболонки в зоні кровотечі

C. Перев’язування зовнішньої сонної артерії

D. Повторна передня тампонада

E. Задня тампонада

9. У дитини, народженої в терміні гестації 40 тижнів, масою тіла 2800 г, довжиною 50 см, на 5 добу виникли генералізований ціаноз, тахіпное, втягування податливих місць грудної клітки. Який з перерахованих заходів є першочерговим у даному випадку?

A. Імунна терапія

B. Оксигенотерапія

C. Антибіотики

D. Інфузійна терапія

E. Антиоксиданти

10. У хлопчика 2 років утруднене сечовипускання. Об’єктивно: під час сечовипускання препуціальний мішок збільшується в об’ємі, отвір крайньої плоті звужений, сеча виділяється рідкими краплями. Голівка статевого члена не виводиться. Яка найбільш вірогідна причина порушення сечовипускання?

A. Парафімоз

B. Фімоз

C. Меатостеноз

D. Баланопостит

E. Стриктура уретри

11. Які види медичної допомоги надаються потерпілим у зоні вибуху на нафтопереробному виробництві при дуже великій кількості постраждалих?

A. Перша медична, спеціалізована, кваліфікована

B. Долікарська, перша лікарська, спеціалізована

C. Перша лікарська, спеціалізована, кваліфікована

D. Перша медична, долікарська, перша лікарська

E. Перша медична, долікарська, спеціалізована

12. У процесі інтубації трахеї пацієнту 57 років, внаслідок подразнення рефлeксогенних зон гортані та трахеї, настала рефлекторна зупинка серця. Який препарат слід ввести в першу чергу в процесі реанімації?

A. Еуфілін

B. Натрію гідрокарбонат

C. Промедол

D. Серцеві глікозиди

E. Атропін

13. Робітник опинився під дію електричного струму протягом декількох хвилин. Об’єктивно: непритомний, судоми. Самостійне дихання відсутнє, пульс не визначається, шкіра ціанотична, зіниці широкі, на світло не реагують. Яка першочергова допомога постраждалому?

A. Внутрішньовенне введення дихальних аналептиків

B. Введення протисудомних препаратів

C. Введення наркотичних речовин

D. Закритий масаж серця та штучна вентиляція легень

E. Внутрішньовенне введення реополіглюкіну

14. До обласної лікарні профзахворювань доставлено постраждалого під час раптового викиду рудничного газу. Під час огляду: непритомний, Ps- 112/хв., АТ- 90/65 мм рт.ст., ЧДР- 26/хв. Зі слів рятівників на місці аварії відзначалися судоми, на етапі транспортування — психомоторне збудження. Який метод лікування найдоцільніше застосувати в першу чергу?

A. Гемосорбція

B. Гіпербарична оксигенація

C. Цитохром С

D. Обмінне переливання крові

E. Форсований діурез

15. Постраждалих доставлено до приймального відділення лікарні після вибуху невідомого вибухового пристрою під час теракту. Один з них з обширною рваною раною в ділянці нижньої щелепи. Які заходи першої лікарської допомоги МОЖУТЬ БУТИ ВІДКЛАДЕНІ?

A. Корекція порушень гемодинаміки

B. Усунення асфіксії

C. Хірургічна обробка рани

D. Зупинка кровотечі

E. Знеболення

16. Хлопчик 12 років захворів 7 днів тому з появи головного болю, гіпертермії до 400С, болю в м’язах, загальної слабкості. Через 2 дні після нормалізації температури тіла з’явилися геморагічні висипання на шкірі та слизових, носові кровотечі, жовтяниця, гепатоспленомегалія. Три тижні тому повернувся з Південної Африки. Відмічалися неодноразові укуси комарів. Яке інфекційне захворювання слід запідозрити в першу чергу?

A. Гарячка Денге

B. Гарячка Ку

C. Жовта гарячка

D. Малярія

E. Лептоспіроз

17. Вагітна 40 тижнів з бурхливою пологовою діяльністю, клінічно вузьким тазом. Під час індукції в наркоз виникло блювання. Після інтубації проведена санація дихальних шляхів та ротової порожнини. У подальшому розвинувся ціаноз, підвищився центральний венозний тиск; над легенями — різнокаліберні вологі хрипи, підвищення тиску на вдиху. Під час контролю газів крові – значна гіпоксемія. Яка причина цього стану?

A. Інфаркт міокарда

B. Набряк легенів

C. Синдром Мендельсона

D. Емболія навколоплідними водами

E. Ендотоксичний шок

18. До приймального відділення госпіталю МНС потрапили з зони катастрофи 20 осіб. Під час огляду в потерпілого 30 років, якого вилучили з-під уламків споруди, відзначається: блідість шкірних покривів, деформація правої гомілки, множинні забиття м’яких тканин нижніх кінцівок; свідомість збережена. До якої групи потерпілих треба віднести цього пацієнта при проведенні медичного сортування?

A. Потребує евакуації до іншого лікувального закладу

B. Не потребує медичної допомоги на даний момент

C. Допомога може бути відкладена

D. Потребує симптоматичного лікування

E. Потребує невідкладної медичної допомоги

19. Хворий 42 років на фоні повного здоров’я відчув біль по типу «удару по голові», після чого виникло блювання. Хворий знепритомнів, розвинулися генералізовані судоми. Під час огляду: кома І, ригідність потиличних м’язів, ліва зіниця більша за праву, праві кінцівки ротовані, м’язовий тонус значно знижений. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Інфаркт мозку

B. Крововилив у головний мозок

C. Епілепсія

D. Гостра гіпертонічна енцефалопатія

E. Менінгіт

20. Хвора 25 років скаржиться на головний біль, блювання «фонтаном». Хворіє протягом декількох тижнів. Перестала ходити у зв’язку зі значною хиткістю ходи, порушився зір. Об’єктивно: атонія, атаксія, ністагм. У позі Ромберга падає у лівий бік. Пальценосову пробу виконує з інтенційним тремором, промахуванням з обох боків. Консультацію якого лікаря необхідно призначити в першу чергу?

A. Психіатр

B. Невропатолог

C. Хірург

D. Терапевт

E. Окуліст

21. У хворого на цироз печінки гостро розвинулося порушення свідомості, став неадекватним, почалися генералізовані судоми. Протягом доби стан поліпшився. Раніше подібні симптоми виникали після вживання хворим м’яса та продуктів з високим вмістом тваринного білка. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Генуїнна епілепсія

B. Печінкова енцефалопатія

C. Інфаркт мозку

D. Геморагічна анемія

E. В12- дефіцитна анемія

22. У дитини 10 місяців, у зв’язку з тяжким перебігом деструктивної пневмонії та раптовим розвитком пневмотораксу, виникла зупинка серця та дихання. Проведено штучне дихання, непрямий масаж серця. Контролювався артеріальний тиск. На якому мінімальному рівні необхідно підтримувати артеріальний тиск для забезпечення функції життєво важливих органів?

A. 70 мм рт.ст.

B. 100 мм рт.ст.

C. 80 мм рт.ст.

D. 60 мм рт.ст.

E. 90 мм рт.ст.

23. До приймального відділення надійшов хворий з закритою черепно-мозковою травмою. Об’єктивно: кома, шкірні покриви бліді, акроціаноз, виражене тахіпное, ЧДР- 45/хв., АТ- 190/110 мм рт.ст., ЧСС- 124/хв. Що необхідно для усунення дихальної недостатності в даному випадку?

A. Накладення трахеостоми

B. Штучна вентиляція легень

C. Введення дихальних аналептиків

D. Введення морфіну

E. Інгаляція кисню

24. Хворий 48 років доставлений до відділення у стані середньої тяжкості. Визволений з-під завалу, де знаходився протягом 2 діб зі здавленими обома нижніми кінцівками на рівні середньої третини стегна. В теперішній час стан тяжкий; кінцівки нижче місця здавлення набряклі, ціанотичні, з білими плямами, пульсація на підколінних артеріях та аа.dorsalis pedis відсутня. Наростають явища гострої ниркової недостатності. Який вид лікування доцільний у даному випадку?

A. Розсічення шкіри та підшкірної клітковини кінцівок

B. Ампутація

C. Внутрішньоартеріальне введення препаратів

D. Лікування з використанням барокамери

E. Охолодження кінцівок льодом

25. Хворий 58 років скаржиться на масивну гематурію, яка не супроводжувалася больовим синдромом. У сечі спостерігалися невеликі згортки крові. Про яке захворювання можна думати?

A. Камінь сечового міхура

B. Некротичний папіліт

C. Камінь нирки

D. Рак нирки

E. Гострий гломерулонефрит

26. Хворий 49 років знепритомнів. В анамнезі тривалий час вживав глюкокортикоїди з приводу артриту, останні 3 дні препарат не приймав. Об’єктивно: хворий загальмований, відмічається адинамія, слабкість. Шкіра звичайного кольору, помірно волога, дихання везикулярне, тони серця глухі, Ps- 100/хв., слабкого наповнення. Який з препаратів необхідно призначити хворому?

A. β-блокатор

B. Кордіамін

C. Нестероїдний протизапальний препарат

D. Кортикостероїди

E. Кофеїн

27. У дитячому садку випадок захворювання на менінгококову інфекцію. Які профілактичні заходи необхідно проводити в першу чергу?

A. Екстрена хіміопрофілактика контактних

B. Поточна дезінфекція

C. Карантинні заходи

D. Заключна дезінфекція

E. Введення імуноглобуліну контактним

28. У потерпілого під час землетрусу уламками зруйнованого будинку були стиснуті обидві нижні кінцівки. Вивільнити їх вдалося лише за 4 години. Який патологічний процес, найбільш вірогідно, може розвинутися в потерпілого?

A. Критична гіпокаліємія

B. Гостра кровотеча

C. Фібриноліз

D. Метаболічний алкалоз

E. Гостра ниркова недостатність

29. У хворого 40 років передбачається наявність переломовивиху в шийному відділі хребта в результаті автодорожньої пригоди. На час прибуття карети швидкої допомоги він знаходиться в салоні автомобіля. Що мають включати в себе перші дії щодо організації надання допомоги потерпілому?

A. Ввести паравертебрально новокаїн 2% — 2,0 мл у місце найвірогіднішого пошкодження хребта

B. Якомога швидше витягти з машини та направити до лікарні

C. Зробити спробу вправити вивих, а потім витягти з машини

D. Фіксувати хребет комірцем Шанца, обережно витягти з машини, покласти на рівню поверхню

E. Ввести антидепресанти

30. У новонародженого, який знаходиться у відділенні реанімації з тяжкою аспіраційною пневмонією, проводиться моніторинг серцевої діяльності. Раптово настала зупинка кровообігу в формі асистолії. Яка НАЙБІЛЬШ ОБ’ЄКТИВНА ознака цього ускладнення?

A. Відсутність тонів серця під час аускультації

B. Відсутність пульсу на великих артеріях

C. Відсутність дихання

D. Пряма лінія на ЕКГ

E. Розширення зіниць

31. У хворого після неодноразового проведення внутрішньовенних ін’єкцій з’явився болючий гіперемований тяж від ліктьової ямки до пахвової ділянки. Під час пальпації визначається болюче, еластичної консистенції утворення, що йде від ліктя по внутрішній поверхні плеча. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Системна склеродермія

B. Облітеруючий ендартеріїт

C. Атеросклероз артерій верхніх кінцівок

D. Флебіт плечової вени

E. Неврит плечового нерва

32. Хворий повернувся з Таїланду. Протягом 4 діб турбувала слабкість, головний біль, субфебрильна температура. Потім температура зросла до 400С, супроводжувалася пароксизмами: озноб, жар, піт. Гепатоспленомегалія, помірна анемія. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Висипний тиф

B. Черевний тиф

C. Лептоспіроз

D. Малярія

E. Гострий бруцельоз

33. Хворий 18 років надійшов до клініки непритомним, з генералізованими тоніко-клонічними судомами тривалістю до 5 хвилин, з 2-3-хвилинними перервами між нападами. Об’єктивно: відзначаються некоординовані рухи кінцівок, очних яблук, АТ- 170/100 мм рт.ст., ЧСС- 100/хв. Зі слів родичей, з 11 років спостерігаються короткочасні епізоди втрати свідомості на 10-30 секунд без судом, які супроводжуються аурою у вигляді неприємних відчуттів у епігастрії. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Епілептичний статус

B. Алкогольна інтоксикація

C. Гіпертонічний криз

D. Пухлина мозку

E. Інсульт

34. Через 2 години після закінчення операції на органах черевної порожнини в умовах загального знеболювання, пацієнт знепритомнів, з’явилася задишка, тахіпное з ЧДР- 42/хв., ціаноз. Парціальне напруження кисню в артеріальній крові — 56 мм рт.ст. Якою буде інтенсивна терапія цього стану?

A. Дихання пацієнта сумішшю кисень-повітря

B. Штучна вентиляція легенів

C. Збільшення об’єму та темпу перфузії

D. Введення анальгетиків

E. Застосування наркотичних анальгетиків

35. Жінці 31 року проведено оперативне втручання з приводу фіброміоми матки. Після закінчення операції її переведено до палати хірургічного відділення, притомну, трошки сонливу. Через 30 хвилин втратила свідомість, з’явилася синюшність шкіри. Самостійне дихання відсутнє, зіниці рівномірно розширені, на світло не реагують, пульсація на магістральних артеріях відсутня. Яка тактика лікаря?

A. Перелити еритромасу

B. Провести реанімаційні заходи

C. Накласти трахеостому

D. Ввести цитохром С

E. Ввести кордіамін

36. Хвора 28 років на другий день після щеплення протигрипозною вакциною скаржиться на поширену висипку на шкірі, яка супроводжується нестерпним свербежем. Об’єктивно: загальний стан задовільний. На шкірі обличчя, тулуба, верхніх та нижніх кінцівок – поширена уртикарна висипка, місцями зливного характеру. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Герпетиформний дерматоз Дюринга

B. Гостра кропив’янка

C. Системний червоний вівчак

D. Багатоформна ексудативна еритема

E. Свербець дорослих

37. Хлопчик народився в стані важкої асфіксії. Ps- 80/хв, дихання аритмічне, поодинокі дихальні рухи, дифузний ціаноз шкіри, знижений тонус м’язів. Лікар вирішив розпочати реанімаційні заходи. Яке положення голови новонародженого повинно бути під час надання первинної реанімаційної допомоги?

A. Злегка закинута назад

B. Сильно закинута назад

C. Повернена ліворуч

D. Нахилена вперед

E. Повернена праворуч

38. Хвора 43 років, працівник виробництва анілінових барвників, після ліквідації наслідків аварії була госпіталізована зі скаргами на загальну слабість, запаморочення, головний біль, задишку, біль у поперековій та епігастральній ділянці, нудоту, блювання. Стан важкий, t0– 390С, АТ– 80/40 мм рт.ст. Шкіра бронзового кольору, гіперемія склер. Гепато- і спленомегалія. Олігурія, альбумінурія, позитивні жовчні пігменти в аналізі сечі. Анемія, ретикулоцитоз – 34%, в еритроцитах – тільця Гейнца-Ерліха. Вміст метгемоглобіну – 45%, білірубіну – 225 мкмоль/л. Який антидот слід застосувати?

A. Мекаптид

B. Дипіроксим

C. Адреналін

D. Унітіол

E. Атропіну сульфат

39. Хворому 56 років проведено зшивання розсіченої внаслідок ножового поранення підколінної артерії. На 7-й день у хворого підвищилася температура до 38,80С, з’явився біль у нозі та гнійні виділення з рани. Після зняття швів виникла інтенсивна артеріальна кровотеча з рани, яку було тимчасово зупинено накладанням еластичного джгута. Яка подальша тактика лікаря?

A. Перев’язати артерію на протязі

B. Провести електрокоагуляцію кровоточивої судини

C. Виконати алошунтування

D. Провести тугу тампонаду рани

E. Перев’язати судину в рані

40. У хворого 36 років після асистолії відновилася серцева діяльність. ШВЛ та комплексна інфузійна терапія тривають. Відновлення яких життєво важливих функцій свідчить про повну та ефективну реанімацію пацієнта?

A. Серцева діяльність

B. Дихання, робота серця та функція печінки

C. Притомність, дихання, серцева діяльність

D. Дихання і серцева діяльність

E. Дихання, робота серця та функція нирок

41. Потерпілому в ДТП під місцевою анестезією 1% розчину лідокаїну вправлено зміщений перелом кісток передпліччя та накладена гіпсова пов’язка. Через 10 хвилин хворий втратив свідомість і настала зупинка серця. Проведені реанімаційні заходи травматологічною та спеціалізованою реанімаційною бригадою не дали результатів. Як з юридичної точки зору слід розцінювати дану ситуацію?

A. Юридично та судово не оцінюється

B. Професійне медичне порушення

C. Злочинна дія

D. Нещасний випадок у медичній практиці

E. Професійна лікарська помилка

42. Хворий з політравмою надійшов до приймального відділення в тяжкому стані. Об’єктивно: блідість шкіри, задишка до 32/хв., АТ- 70/0 мм рт.ст., ЧСС- 120/хв., діурез відсутній. Що є основним напрямком лікування цього стану?

A. Проведення гемодіалізу

B. Оксигенотерапія

C. Інотропна підтримка

D. Переведення хворого на ШВЛ

E. Відновлення ОЦК

43. Хворий 52 років скаржиться на дуже сильний біль за грудниною, в епігастрії, нудоту. Скарги з’явилися вперше за 2 години до госпіталізацїї. Під час фізикального обстеження серця патології не виявлено. АТ- 120/70 мм рт.ст., Ps- 80/хв., аритмічний. Над нижніми відділами легень вологі хрипи. На ЕКГ- підйом сегмента ST у II, III, aVF; зниження ST у V1-V4. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Перикардит

B. Передній інфаркт міокарда

C. Виразкова хвороба шлунка

D. Задній інфаркт міокарда

E. Тромбоемболія легеневої артерії

44. Під час пожежі на одному з великих металургійних підприємств загальна кількість постраждалих склала близько 300 чоловік. Надання першої лікарської допомоги організовано на базі однієї з найближчих поліклінік міста. Яке з перелічених оперативних втручань може бути виконане на цьому етапі?

A. Торакотомія при масивному гемотораксі, що згорнувся

B. Декомпресійна трепанація черепа

C. Первинна хірургічна обробка ран м’яких тканин

D. Некректомія

E. Ампутація кінцівки, що висить на шкірному лоскуті

45. Фельдшер швидкої допомоги надавав допомогу потерпілим евакуйованим із осередку радіаційного ураження. Працював без індивідуальних засобів захисту. Через 40 хвилин у нього почалася нудота, багаторазове блювання, головний біль. Об’єктивно: шкіра рук та обличчя гіперемована. Температура тіла — 38,60С. Ps- 112/хв, АТ- 130/90 мм рт.ст. Які засоби з індивідуальної аптечки найдоцільніше застосувати з метою лікування фази первинної загальної реакції гострої променевої хвороби?

A. Доксицикліну гідрохлорид

B. Етаперазин

C. Вібраміцин

D. Цистамін

E. Будаксим

46. У 4-місячної дитини, на 3-й день захворювання на фоні катаральних явищ та фебрильної лихоманки (38,80С), спостерігалися 3 напади генералізованих тоніко-клонічних судом тривалістю близько 5 хвилин з перервами 2 і 3 години відповідно. Під час огляду відзначається ригідність потиличних м’язів. Яке обстеження необхідно провести, у першу чергу, цій дитині?

A. Люмбальна пункція

B. Електроліти крові

C. Електроенцефалографія

D. Глюкоза крові

E. Загальний аналіз крові з підрахунком тромбоцитів

47. До лікарні надійшла хвора 54 років зі скаргами на переймоподібний біль у животі, нудоту, блювання, затримку газів та випорожнень. Рік тому оперована з приводу виразки шлунка. Об’єктивно: стан хворої тяжкий, Ps- 120/хв., язик сухий, живіт здутий, асиметричний, кишкові шуми не прослуховуються. На оглядовій рентгенограмі органів черевної порожнини – чаші Клойбера. Яка хірургічна патологія, найбільш вірогідно, має місце?

A. Апендикулярний інфільтрат

B. Післяопераційна защемлена грижа

C. Пухлина тонкої кишки

D. Рак товстої кишки

E. Гостра кишкова непрохідність

48. У хірургічному стаціонарі у хворого 52 років, за годину до планової операції різко підвищився артеріальний тиск, з’явилися тахікардія, тремор рук. Хворий розгублений, тривожний, пригнічений, переживає страхи, песимістично оцінює свою перспективу, відмовляється від операції. Якою повинна бути тактика хірурга?

A. Організувати нагляд за хворим силами родичей

B. Організувати нагляд за хворим силами медичного персоналу, після консультації психіатра

C. Прогнозувати психологічний стан хворого

D. Ізолювати хворого

E. Розпочинати операцію після корекції АТ та седативної терапії

49. У дитини зупинка серця. Після інтубації та послідуючої ШВЛ вона порожевішала. ЧСС відновилася до 40/хв, АТ- 50 мм рт.ст. Яке подальше лікування найбільш оптимальне?

A. Призначення атропіну

B. Інфузія сольових розчинів

C. Інфузія допаміну

D. Синхронізована кардіоверсія

E. Призначення серцевих глікозидів

50. До приймального відділення міської лікарні доставлено 5 потерпілих після ДТП. Троє з п’яти — на ношах, двоє з цих трьох вкрай збуджені. Час — 20:30, на чергуванні у цьому проміжку доби знаходяться 2 лікарі відділення реанімації, травматолог, 2 хірурги. Яка першочергова тактика лікаря приймального відділення?

A. Направити потерпілих на рентгенологічне обстеження

B. Запросити на консультацію всіх спеціалістів, що чергують у цьому проміжку доби в лікарні

C. Здійснити вимірювання артеріального тиску в потерпілих

D. Здійснити забір аналізів у всіх потерпілих

E. Почати самостійний огляд кожного пацієнта

51. Ураженого доставлено до МПП із осередку застосування хімічної зброї. Свідомість відсутня, тоніко-клонічні судоми, мідріаз, екзофтальм, шкірні покриви рожеві. Який антидот необхідно ввести на даному етапі ураженому?

A. Унітіол

B. Антиціан

C. Ізонітрозин

D. Дипіроксим

E. Атропіну сульфат

52. У дитини 12 років гостре психомоторне порушення, галюцинації, марення, сильна рухова активність. Очі блискучі, зіниці розширені, фотореакція зіниць відсутня, диплопія, параліч акомодації. Шкіра червона, суха. Слизові оболонки сухі, ковтання утруднене, афонія. ЧСС- 160/хв. З’ясовано, що хворий вживав ягоди, схожі на дику вишню.

A. Отруєння блекотою

B. Отруєння дурманом

C. Отруєння беладонною

D. Отруєння важкими металами

E. Отруєння плодами картоплі

53. До лікарні госпіталізовано дитину 10 місяців з діагнозом: гостра кишкова інфекція, токсикоз з ексикозом ІІ ступеня. Який провідний напрямок терапії в даному випадку?

A. Антибактеріальна терапія

B. Оральна регідратація

C. Ферментотерапія

D. Дієтотерапія

E. Інфузійна терапія

54. Хворому в палаті раптово стало погано. Під час огляду: хворий непритомний, зовнішнє дихання відсутнє, пульс на сонних артеріях не визначається. З чого слід розпочати надання допомоги?

A. Введення атропіну

B. Проведення зовнішнього масажу серця

C. Введення адреналіну

D. Прекардіального удару

E. Відновлення прохідності дихальних шляхів

55. До лікарні госпіталізований потерпілий 46 років через 40 хвилин після ДТП. Об’єктивно: кома, перелом V-VII ребер з правого боку, закритий перелом правого плеча та правої гомілки. Ps- 110/хв., слабкого наповнення. АТ- 60/30 мм рт.ст. Живіт м’який, печінкова тупість збережена, перистальтика кишок послаблена, відзначається притуплення перкуторного звуку в відлогих місцях. Які першочергові діагностичні заходи необхідно здійснити?

A. Ультразвукове обстеження органів живота

B. Рентгенографія черепа та кінцівок

C. Рентгенографія грудної клітки

D. Лапароцентез або лапароскопія

E. Комп’ютерна томографія

56. Для проведення інтенсивної інфузійної терапії, у хворого з гострою дихальною недостатністю проведена катетеризація підключичної вени за Сельдингером. Після введення 600 мл інфузійного середовища стан хворого різко погіршився, тахіпное збільшилося з 26 до 40/хв, дихальний об’єм зменшився з 400 мл до 250 мл. Аускультативно — дихання різко послаблене з правого боку, тупість під час перкусії. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Гостра серцева недостатність

B. Набряк легень

C. Гідроторакс

D. Набряк мозку

E. Тромбоемболія легеневої артерії

57. Бригада невідкладної медичної допомоги через кілька хвилин після виклику прибула на місце ДТП. На узбіччі виявлена дитина 14 років з політравмою; відсутнє самостійне дихання, зареєстрована зупинка серцевої діяльності. Яким буде правильне співвідношення між числом здавлювань грудної клітки та числом вдихувань повітря під час проведення серцево-легеневої реанімації двома реаніматорами?

A. 4:1

B. 6:1

C. 7:1

D. 5:1

E. 3:1

58. У хворого 35 років під час трансфузії 400 мл еритроцитарної маси з’явилися загальний неспокій, короткочасне збудження, біль за грудниною та у поперековій ділянці, задишка, ціаноз, тахікардія 110/хв, АТ- 90/40 мм рт.ст. Яке ускладнення виникло у хворого?

A. Алергічна реакція

B. Синдром масивних гемотрансфузій

C. Тромбоемболія легеневої артерії

D. Гемотрансфузійний шок

E. Цитратна інтоксикація

59. Внаслідок вибуху на шахті, під завалом опинився чоловік 37 років. Під час огляду: ліва нога до рівня нижньої третини стегна фіксована кам’яною плитою; стан середньої важкості, хворий збуджений, ЧСС- 110/хв., АТ- 100/60 мм рт.ст. Якими будуть невідкладні дії?

A. Вивільнити кінцівку, ввести знеболювальне, зафіксувати кінцівку транспортними шинами

B. Накласти джгут на верхню третину стегна, вивільнити кінцівку, провести туге бинтування кінцівки нижче

C. Ввести серцеві глікозиди, вивільнити кінцівку, провести туге бинтування кінцівки

D. Ввести заспокійливе, вивільнити кінцівку, накласти транспортну шину

E. Вивільнити кінцівку, накласти джгут на нижню третину стегна, провести туге бинтування кінцівки

60. Хворий 43 років упав з другого поверху будинку. Скарги на сильний біль у нижній третині правої гомілки. Об’єктивно: набряк, гематома, деформація та різка болючість у нижній третині правої гомілки. Активні та пасивні рухи різко обмежені та болісні. Нерухомість якої ділянки повинна забезпечити транспортна іммобілізація?

A. Кульшового суглоба

B. Гомілково-ступневого та колінного суглоба

C. Ступні

D. Гомілково-ступневого суглоба

E. Колінного суглоба

61. Хворий 35 років четверту добу знаходиться у відділенні РІТ після перенесеної кровотечі та геморагічного шоку. Добовий діурез — 50 мл. Останні 2 доби відзначаються блювання, ейфорія, неадекватна оцінка свого стану. У легенях вологі хрипи, ЧДР- 32/хв. У крові: К- 7,1 ммоль/л, Сl- 78 ммоль/л, Na- 130 ммоль/л, Ht- 0,32, Hb- 100 г/л, ер.- 2,9*1012/л, креатинін крові — 0,9 ммоль/л. Яке ускладнення розвинулося у хворого?

A. Постгіпоксична енцефалопатія

B. Дегідратація у зв’язку з гіповолемією

C. Гостра ниркова недостатність

D. Гіпостатична пневмонія

E. Гостра серцева недостатність

62. Хвора скаржиться на сильний головний біль, в’ялість, сонливість, блювання. З анамнезу відомо, що довгий час страждає на гіпертонічну хворобу. Об’єктивно: хвора адинамічна, шкіра бліда, ЧДР- 12/хв., дихання везикулярне, Ps- 88/хв., напружений, АТ- 220/160 мм рт.ст., тони серця звучні, акцент ІІ тону над аортою. Профілактику якого ускладнення необхідно проводити першочергово?

A. Гостра надниркова недостатність

B. Гостра печінкова недостатність

C. Гостре легеневе серце

D. Гостре порушення мозкового кровообігу

E. Гостра дихальна недостатність

63. Чоловік на роботі отримав удар тросом у нижню частину грудної клітки. Під час огляду: стан тяжкий, ціаноз верхньої половини тіла, розширені поверхневі вени шиї, різка ядуха, частий ниткоподібний пульс до 140/хв., АТ- 60/20 мм рт.ст., ЦВТ- 250 мм вод.ст. Перкуторно – межі серця розширені, тони не вислуховуються, верхівковий поштовх не визначається, дихання вислуховується з обох боків. Яку невідкладну допомогу необхідно надати хворому?

A. Переливання одногрупної крові

B. Закритий масаж серця

C. Морфіну гідрохлорид в/в

D. Поліглюкін або рефортан в/в

E. Пункція перикарда з аспірацією крові

64. У дитини 5 років колота рана підошви. Відомостей про щеплення АКДП-вакциною немає. Яких заходів слід вжити після хірургічної обробки рани?

A. Введення протиправцевого імуноглобуліну людини та правцевого анатоксину

B. Щеплення АКДП-вакциною

C. Введення антибіотиків

D. Введення протиправцевої сироватки

E. Введення правцевого анатоксину

65. Хвора 36 років скаржиться на біль внизу живота та кров’янисті виділення із статевих шляхів протягом останніх 5 днів. Затримка менструації на 2 місяці. Приймала но-шпу. В анамнезі два мимовільні викидні в 8 та 10 тижнів вагітності. Під час бімануального дослідження: шийка матки вкорочена, ціанотична, зовнішній зів пропускає кінчик пальця, матка м’яка, збільшена до 6 тижнів вагітності. Придатки не визначаються, склепіння вільні, глибокі. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Позаматкова вагітність

B. Аборт в ходу

C. Аборт, що розпочався

D. Дисфункція яєчників

E. Загроза аборту

66. До хірургічної клініки надійшов хворий 40 років з травматичним відривом правої гомілки. Тимчасова зупинка кровотечі була виконана лікарем швидкої допомоги. Об’єктивно: стан хворого важкий, шкіра та слизові оболонки бліді, Ps- 110/хв, АТ- 60/40 мм рт.ст. Який показник слід дослідити для вірогідної оцінки об’єму крововтрати?

A. Об’єм циркулюючої крові

B. Гематокрит

C. Центральний венозний тиск

D. Систолічний артеріальний тиск

E. Частота пульсу

67. Хворий з діагнозом кардіогенний шок раптово знепритомнів, відбулася зупинка дихання, частота пульсу на сонній артерії склала 32/хв. На ЕКГ – синусова брадикардія. Що необхідно зробити в першу чергу?

A. Перевести хворого на ШВЛ

B. Непрямий масаж серця

C. Призначити β-блокатори

D. Ввести лідокаїн

E. Ввести атропіну сульфат

68. У новонародженого на 2 добу життя виникла шлункова кровотеча, діагностована геморагічна хвороба. Який препарат для внутрішньовенного введення є найбільш ефективним?

A. Нативна плазма

B. Адроксон

C. Свіжозаморожена плазма

D. Альбумін

E. Дицинон

69. Дитина 9 років з апластичною анемією отримує гемотрансфузії з замісною метою. Останнім часом усі трансфузії крові супроводжуються свербежем шкіри, кропивницею, гіпертермією, задишкою. Як запобігти подальших алергічних ускладнень трансфузій?

A. Трансфузія рентген-опроміненої донорської крові

B. Трансфузії штучної крові, наприклад, «Перфторан»

C. Премедикація антигістамінними препаратами

D. Трансфузія відмитих еритроцитів

E. Трансфузія еритроцитарної маси

70. Хворий надійшов до приймального відділення після ДТП з множинними переломами нижніх кінцівок. Хворий блідий, загальмований, шкіра вкрита липким потом. На верхню третину стегна зліва накладено джгут, при знятті якого пов’язка інтенсивно промокає кров’ю. Пульсація на підколінній артерії зліва відсутня. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Травма м’яких тканин

B. Травматичне пошкодження стегнової вени

C. Травматичне пошкодження стегнової артерії

D. Травматичне пошкодження підколінної вени

E. Травматичне пошкодження підколінної артерії

71. Хвора 32 років, що страждає на імунну форму тромбоцитопенічної пурпури доставлена до гінекологічного відділення з матковою кровотечею. Об’єктивно: на шкірі тулуба та кінцівок геморагії різної величини. Лімфатичні вузли, печінка, та селезінка не збільшені. У крові: Hb- 90 г/л, лейкоцитарна формула не змінена, тромбоцити – 8*109/л. Які невідкладні заходи показані хворій?

A. Трансфузія еритроцитарної маси

B. Трансфузія тромбоцитарної маси

C. Призначення глюкокортикоїдів в/в

D. Введення кріопреципітату

E. Введення фібриногену

72. Хворий 24 років тиждень тому впав з висоти 2 метри. Під час ходи відчував лише біль у грудному відділі хребта. Вчора з’явилася слабкість у ногах, перестав ходити. Відмічає затримку сечі. Про що свідчить така динаміка процесу?

A. Компресія спинного мозку

B. Забій головного мозку

C. Арахноїдит спинного мозку

D. Забій спинного мозку

E. Струс спинного мозку

73. До приймального відділення доставлено хвору 22 років, яка з суїцидальною метою випила невідому хімічну речовину. Скаржиться на біль за грудниною, блювання, загальну слабкість. Об’єктивно: шкіра та видимі слизові бліді, АТ– 90/60 мм рт.ст., Ps- 95/хв.; в блювотних масах слиз з домішками крові. Яка першочергова тактика лікаря?

A. Промити шлунок водою

B. Призначити спазмолітики

C. Призначити гемостатичну терапію

D. Дати таблетки активованого вугілля

E. Провести інфузійну терапію

74. Під час переливання нативної плазми з замісною метою, хвора поскаржилася на різку загальну слабкість, важкість дихання. Об’єктивно: дихання утруднене, зі свистом; шкірні покриви ціанотичні, покриті холодним потом, тахікардія, пульс ниткоподібний, АТ- 80/60 мм рт.ст. Який препарат буде мати першочергове значення в комплексі лікування?

A. Анальгетики

B. Спазмолітики

C. Серцеві глікозиди

D. Фізрозчин

E. Глюкокортикоїди

75. У дитини після введення антибіотика осип голос, з’явилися гавкаючий кашель, задишка інспіраторного характеру. Шкіра обличчя набула ціанотичного відтінку, хворий став неспокійним. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Набряк Квінке в області гортані

B. Тромбоемболія легеневої артерії

C. Стороннє тіло дихальних шляхів

D. Респіраторне вірусне захворювання

E. Бронхіальна астма

76. Після ДТП хворий госпіталізований з переломом кісток таза, тупою травмою живота, переломом плеча і передпліччя. Об’єктивно: АТ- 80/60 мм рт. ст., Ps- 120/хв. У крові: Hb- 76 г/л, Ht- 0,24, ер.- 2,2*1012/л. З чого потрібно починати відновлення ОЦК?

A. Еритроцитарна маса

B. Кристалоїди

C. Цільна кров

D. Свіжозаморожена плазма

E. Альбумін

77. До приймального відділення надійшов хворий у стані алкогольної коми. Через деякий час після перекладання на спину на каталці у хворого з’явився ціаноз шкіри. Дихальні рухи збережені, але зовнішнє дихання відсутнє. Пульс на периферичних судинах збережений, тахікардія. Що необхідно зробити у першу чергу в цій ситуації?

A. Трахеостомія

B. Застосувати «потрійний прийом»

C. Ввести дихальні аналептики

D. Ввести повітровід

E. Інтубація трахеї

78. Хвора 23 років протягом 3-х місяців скаржиться на загальну слабкість, підвищення температури до 37,5-380C, збільшення лімфатичних вузлів (на шиї, пахових, пахвинних), значну втрату маси тіла, тривалий пронос. В анамнезі — безладне статеве життя. Яке обстеження є обов’язковим для цієї хворої?

A. Біопсія лімфатичних вузлів

B. Загальний аналіз крові

C. Посів калу на групу шигел та стафілокок

D. Аналіз крові на антитіла до ВІЛ

E. Посів крові на гемокультуру

79. У хворого 46 років з лівобічною нижньочастковою пневмонією, на фоні ХОЗЛ, під час кашлю з’явився різкий біль зліва в грудній клітці. Об’єктивно: дифузний ціаноз; перкуторно над легенями – високий тимпаніт, аускультативно – відсутність дихальних шумів над лівою половиною грудної клітки. Зміщення правої межі серця до середньоключичної лінії. Яке ускладнення, найбільш вірогідно, виникло у хворого?

A. Тромбоемболія легеневої артерії

B. Спонтанний пневмоторакс

C. Ексудативний плеврит

D. Інфаркт міокарда

E. Набряк легень

80. До приймального відділення лікарні надійшла дитина, що декілька годин тому перенесла клінічну смерть, але була успішно реанімована бригадою ШМД. На момент огляду притомна, стан дитини стабільний, вітальні функції компенсовані. До якого відділення необхідно госпіталізувати хворого?

A. Соматичне відділення

B. Профіль відділення повинен вирішити головний лікар

C. Профіль відділення повинен вирішити завідувач відділенням реанімації

D. Реанімації та інтенсивної терапії

E. Профіль відділення повинен вирішити старший черговий лікар

81. Хворому на системний червоний вівчак, який приймає протягом року преднізолон, виконана тонзилектомія. Після операції з’явилися різка слабкість, нудота, блювання, біль у правій клубовій ділянці, рідкі випорожнення до 5 разів на добу. Рs- 96/хв, АТ- 80/50 мм рт.ст. Яка профілактична терапія була найбільш доцільна перед операцією?

A. Призначення ДОКСа

B. Призначення антибіотиків

C. Введення розчину Рінгера

D. Введення 10% розчину NaСl

E. Підвищення дози преднізолону

82. Хвора 18 років доставлена до лікарні без свідомості. Хворіє на цукровий діабет, отримує інсулін короткої дії. Об’єктивно: шкіра волога, судоми м’язів рук та ніг. Зіниці в нормі. Ps- 110/хв, ритмічний, АТ- 80/60 мм рт.ст. З введення яких препаратів слід розпочати лікування хворої?

A. Інсулін короткої дії

B. 40% розчин глюкози

C. 5% розчин глюкози

D. 10% розчин глюкози

E. Інсулін пролонгований

83. Які методи проведення штучної вентиляції легень застосовують під час клінічної смерті?

A. Ручний дихальний апарат, заведення рук за голову

B. Ручний дихальний апарат, розведення рук у боки

C. Штучна вентиляція — із рота в рот, розведення рук у боки

D. Штучна вентиляція — із рота в рот, заведення рук за голову

E. Штучна вентиляція — із рота в рот, ручний дихальний апарат

84. Жінка 64 років хворіє близько 1 року: непокоять підвищена втомлюваність, послаблення пам’яті, епізоди оглушення та сонливості, постійний головний біль із ранковим блюванням. Після обстеження встановлено діагноз – пухлина лівої скроневої долі. Протягом останньої години збуджена, не орієнтується, відчуває зорові галюцинації (пожежі, ріки крові), почуття страху. Що слід призначити з метою зняття збудження?

A. Галоперидол

B. Діазепам

C. Аміназин

D. Депакін

E. Тизерцин

85. Дитина 5 років, яка відвідує дитячий садок, захворіла гостро. Непокоїть нудота, біль у животі. Стан тяжкий, t0- 39,00С, дитина в’яла, загальмована. Відомо, що у дитячому колективі захворіли ще 5 дітей з аналогічними симптомами. Яка першочергова дія стосовно цього хворого?

A. Терміново промити шлунок та кишечник

B. Антибіотикотерапія

C. Введення анальгетиків

D. Інфузійна водно-сольова терапія

E. Введення спазмолітиків

86. Хвора 58 років скаржиться на раптовий початок серцебиття, запаморочення, шум у голові, важкість в ділянці серця, нудоту. Об’єктивно: Ps- 160/хв, ритмічний, АТ- 95/60 мм рт.ст. Під час аускультації серця — маятникоподібний ритм. На ЕКГ– ритм правильний, двофазні зубці Р перед кожним шлуночковим комплексом, нормальні комплекси QRS. Масаж каротидного синуса перервав напад. Які порушення серцевого ритму мали місце в хворої?

A. Пароксизм тріпотіння шлуночків

B. Передсердна пароксизмальна тахікардія

C. Пароксизм миготіння передсердь

D. Регулярна форма тріпотіння передсердь

E. Шлуночкова пароксизмальна тахікардія

87. Чоловік 58 років знаходиться в інфарктному відділенні з приводу гострого трансмурального інфаркту міокарда. Раптово захрипів, з’явилися судоми верхніх та нижніх кінцівок, самовільний акт дефекації та сечовипускання. Об’єктивно: непритомний, тони серця не вислуховуються, АТ та пульс не визначаються. На ЕКГ — дрібнохвильова фібриляція шлуночків. Які дії лікаря найбільш доцільні в цьому випадку?

A. Лідокаїн в/в

B. Масаж серця

C. Кордарон в/в

D. Атропін в/в

E. Дефібриляція

88. Хвора 28 років через 3 тижні після штучного аборту відчула переймоподібний біль унизу живота. Протягом останньої доби з’явилася кровотеча. Під час піхвового обстеження — матка розмірами дещо більша за норму, придатки без особливостей. Виділення рясні, кров’янисті, темного кольору, посилилися під час обстеження. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Субінволюція матки

B. Залишки після штучного аборту

C. Позаматкова вагітність

D. Порушення менструального циклу

E. Післяабортний метроендометрит

89. У породіллі масивна кровотеча після народження двійні природними пологовими шляхами. Об’єктивно: затьмарення свідомості (ступор), зіниці розширені, шкіра бліда, ціанотична, волога, холодна на дотик. Тахікардія з ЧСС- 140/хв, АТ- 70/40 мм рт.ст, дихання часте, поверхневе. Крововтрата 2000 мл (40% ОЦК). Який клінічний діагноз?

A. Атонія матки

B. Розрив матки

C. Геморагічний шок

D. Емболія навколоплідними водами

E. Септичний шок

90. У дитини з діагнозом стрептококова пневмонія раптово з’явилася задишка. На рентгенограмі – правобічний напружений пневмоторакс. Яка першочергова допомога?

A. Визначення газів крові

B. Внутрішньовенне введення серцевих глікозидів

C. Негайна декомпресія

D. Внутрішньовенне введення глюкокортикоїдів

E. Переведення на ШВЛ

91. Дитині 7 місяців. На тлі гастроентериту виникли жовтушність шкіри, множинні геморагії, сеча кольору «м’ясних помиїв», олігурія, гепатоспленомегалія. Параклінічно: анемія, лейкоцитоз, ретикулоцитоз, непрямий білірубін збільшений в 3 рази, помірно збільшені трансамінази, лужна фосфатаза, протеїнурія до 1,5 г/л, макрогематурія, циліндрурія, креатинін та сечовина в 4 рази вище норми, диспротеїнемія. Яка лікарська тактика?

A. Інфузійна терапія, діуретики

B. Гемодіаліз

C. Інфузійна терапія, преднізолон 2-3 мг/кг, діуретики, гепарин 100 од/кг

D. Преднізолон 2-3 мг/кг, гепарин 100 од/кг, інфузійна терапія, дипіридамол

E. Інфузійна терапія, преднізолон 2-3 мг/кг, діуретики

92. Чоловік, пірнаючи у річку, захлинувся водою. Його було вчасно витягнуто з води. Об’єктивно: загальний стан важкий, відмічається помірний ціаноз обличчя, пульс та дихання відсутні. Який комплекс заходів треба вжити терміново для врятування потерпілого?

A. Стимуляція дихання

B. Внутрішньом’язове введення антигістамінних препаратів

C. Проведення гемодинамічних протишокових заходів

D. Внутрішньовенне введення кардіотонічних препаратів

E. Проведення першого етапу серцево-легеневої реанімації

93. Постраждалий в автокатастрофі скаржиться на різкий біль у крижовому відділі хребта, промежині. При натискуванні на гребені клубових кісток – різка болючість, позитивний симптом «прилиплої п’яти» з правого боку, укорочення правого стегна зі «зникненням» великого вертлюга. В якому положенні необхідно транспортувати хворого?

A. На спині з шиною на правій нозі та зігнутою лівою ногою

B. На спині з валиком під колінами та плоскою подушкою під головою

C. На спині з валиком під колінами, розведеними в сторони (положення жабки)

D. На спині з валиком під попереком та плоскою подушкою під головою

E. На спині, з прямими нижніми кінцівками, шиною на правій нозі

94. У хворого 85 років з гострим загруднинним болем під час електрокардіографії відмічено ознаки клінічної смерті, зафіксовано асистолію зі збереженою функцією передсердь. Реанімаційні заходи протягом 3 хвилин неефективні. Який з вказаних заходів буде найбільш ефективним в даній ситуації?

A. Електрокардіостимуляція

B. Прекардіальний удар

C. Дефібриляція

D. Корекція метаболічного ацидозу

E. Адренергічна стимуляція

95. Вагітна 30 тижнів звернулася до лікарні у зв’язку з відсутністю відчуття рухів плода впродовж 2 днів. Що є методом вибору в діагностиці внутрішньоутробної смерті плода?

A. Абдомінальне рентгенологічне обстеження плода

B. Зміна сироваткового тесту на вагітність з позитивного на негативний

C. Амніоцентез з дослідженням амніотичної рідини

D. Ультразвукова оцінка серцебиття плода

E. Стійка відсутність рухів плода

96. У хворого 35 років сильний пронос, одноразове блювання «фонтаном». Об’єктивно: температура тiла у нормі, болю у животi немає. Виражена дегiдратацiя: сухiсть шкiри та слизових оболонок, шкiра збирається в складку, яка не розгладжується; тахiкардiя, рiзке зниження артеріального тиску, тотальний цiаноз, афонiя, анурiя. Який аналiз необхiдний для пiдтвердження дiагнозу?

A. Гемокультура

B. Копрологiчне дослiдження

C. Видiлення культури збудника з калу

D. Клiнiчний аналiз кровi

E. Дослідження електролітів крові

97. На 18-ому тижні вагітності внаслідок травми у жінки виникла зупинка серця. В якому положенні треба проводити непрямий масаж серця?

A. З опущеними ногами вагітної

B. У положенні вагітної на лівому боці

C. У положенні вагітної на правому боці

D. —

E. З піднятими ногами вагітної

98. З поля, обробленого отрутохімікатами, доставлено дитину 4 років. Свідомість сплутана, відмічається гіперсалівація та бронхорея, зіниці вузькі. Який препарат необхідно використати як антидот у даному випадку?

A. Хромосмон

B. Адреналін

C. Прозерин

D. Унітіол

E. Атропін

99. У породіллі 26 років виникла гіпотонічна кровотеча. Об’єктивно: загальний стан тяжкий, виражена блідість шкірних покривів, акроціаноз, ступор, занепокоєння, глухість серцевих тонів, задишка. Ps- 130/хв., АТ- 80/40 мм рт.ст. Крововтрата — 1600 мл. Встановлено діагноз: геморагічний шок 3 ступеня, ДВЗ-синдром, II стадія. Який інфузійний розчин ефективний при всіх стадіях синдрому ДВЗ?

A. Стабізол

B. Фізрозчин

C. Альбумін

D. Желатиноль

E. Свіжозаморожена плазма

100. Після короткочасного перебування в зоні розливу аміаку, апаратчика доставлено в тяжкому стані: АТ- 80/40 мм рт.ст., Ps- 110/хв., ЧДР- 56/хв., вологі різнокаліберні хрипи в легенях, під час кашлю виділяється рожеве пінисте харкотиння. Який стан розвинувся у цього хворого?

A. Гострий геморагічний ринофарингіт

B. Гострий токсичний бронхіт

C. Гостра лівошлуночкова недостатність

D. Кардіогенний шок

E. Токсичний набряк легень

101. До приймального відділення доставлено хворого 37 років. Під час огляду: свідомість пригнічена (кома), акроціаноз, «мармуровість шкіри», шкіра холодна, пульс на променевій артерії ниткоподібний, ЧДР- 32/хв., глухість серцевих тонів. Встановлено діагноз: травматичний шок, стадія декомпенсованого оборотного шоку. За якої умови шок може перейти в декомпенсований необоротний?

A. Якщо не виконати лапароскопію за життєвими показниками

B. При зволіканні з переливанням препаратів крові

C. При позитивному симптомі «блідої плями»

D. При відсутності адекватного знеболювання

E. Якщо оборотний шок триватиме більше 10 годин з тенденцією до погіршення

102. Студент технікуму 15 років доставлений ШМД до ургентного хірургічного стаціонару з клінікою «гострого живота». В свідомості, адекватний, критичний. За життєвими показниками необхідна термінова операція. Чия добровільна інформована згода необхідна для проведення операції згідно чинного законодавства України?

A. Достатньо розпорядження старшого чергового хірурга

B. Необхідна згода батьків, тому що хворий не досяг 21–річного віку

C. Згоди пацієнта не потрібно

D. Необхідна згода представників навчального закладу, оскільки хворий не досяг 18–річного віку

E. Достатньо згоди самого пацієнта, що досяг 15–річного віку

103. До лікарні доставлено хворого 20 років з діагнозом менінгіт у стані сопору. Турбують головний біль, постійне блювання, яке не дає полегшення. Температура 390С, вогнищевих симптомів немає, менінгеальні знаки позитивні. На шкірі спостерігається висипка, що розташована на животі, стегнах, сідницях. Який характер висипки при цьому захворюванні?

A. Пустульозна

B. Розеольозна

C. Везикульозна

D. Папульозна з тенденцією до злиття

E. Геморагічна з некрозом у центрі

104. Хворий 55 років скаржиться на припинення виділення сечі, розпираючий біль над лобком. Захворів гостро 10 годин тому після вживання спиртних напоїв. Раніше явищ дизурії не відзначав. Над лобком визначається наповнений сечовий міхур. Який першочерговий діагностичний захід треба провести для уточнення причини цього стану?

A. Ректальне пальцьове дослідження

B. Цистоскопія

C. Цистографія

D. Екскреторна урографія

E. УЗД сечового міхура

105. Хвора 30 років страждає на цукровий діабет I типу протягом 12 років. За останню добу з’явилися слабкість, спрага, поліурія, сонливість, біль у животі, блювання. Об’єктивно: непритомна, шумне дихання, запах ацетону з рота. Шкіра та язик сухі, Ps- 115/хв., АТ- 90/45 мм рт.ст. Результатів дослідження крові та сечі ще не отримано. Яке лікування має бути призначене до отримання результатів біохімічного дослідження?

A. 40% р-н глюкози

B. Простий інсулін та 5% р-н глюкози в/в

C. 0,9% р-н натрію хлориду

D. 5% р-н глюкози

E. Простий інсулін в/в

106. Лікар швидкої допомоги викликаний до хворого, який знаходиться у стані психомоторного збудження. Об’єктивно: міоз, гіпергідроз, гіперсалівація, бронхорея, генералізовані фібриляції м’язів, клонікотонічні судоми, брадикардія. З анамнезу відомо, що напередодні хворий оприскував картоплю. Яку терапію слід застосувати в першу чергу?

A. В/в оксибутират натрію

B. В/м унітіол

C. В/в атропін

D. В/в діазепам

E. В/м аміназин

107. У дитини 3 років у 1-й день хвороби відзначається сопор, t0- 38,70С, на шкірі сідниць, нижніх кінцівок — рясна геморагічна висипка з некрозом у центрі. Тони серця приглушені, тахікардія, систолічний шум на верхівці, АТ- 75/25 мм рт.ст. Препарати якої групи є першочерговими для надання допомоги цій дитині?

A. Жарознижуючі

B. Кортикостероїди

C. Противірусні

D. Серцеві

E. Антибіотики

108. Хворого 42 років вкусив за ногу свій собака. Через три дні звернувся до хірурга. Об’єктивно: на задній поверхні правої гомілки укушено-рвана рана 2х1 см з виділенням гнійного ексудату. Якою має бути лікувальна тактика?

A. Накладення пов’язки, призначення антибіотиків

B. Перев’язка: введення в рану дренажу, накладення пов’язки; введення антирабічної сироватки

C. Хірургічна обробка гнійної рани, протиправцева вакцинація

D. Накладення пов’язки, протиправцева імунізація

E. Промивання рани антисептиками, накладення пов’язки

109. До стаціонару протягом 15 годин було доставлено 5 хворих, у яких після одноразового рідкого випорожнення та блювання спостерігалися розлад зору (диплопія, мідріаз, зниження гостроти зору), порушення ковтання, сухість у роті; у одного хворого — розлад дихання. Напередодні усі вони були присутні на святкуванні, вживали різні страви, у тому числі салат з крабів, м’ясний салат з зеленим горошком, гриби домашнього приготування. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Сальмонельоз

B. Харчове отруєння

C. Харчова токсикоінфекція

D. Ботулізм

E. Ешеріхіоз

110. У хворої з групою крові A(II)Rh+ після викидня важка анемія тяжкого ступеня. Розпочато переливання еритроцитарної маси АВ(IV)Rh+. Через деякий час хвора поскаржилаcя на головний біль, біль у попереку, озноб. Трансфузію припинили. Об’єктивно: адинамія, блідість, задишка, акроціаноз, холодний піт. Ps- 90/хв., АТ- 75/45 мм рт.ст., сеча темна. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Гемотрансфузійний шок

B. Геморагічний шок

C. Синдром масивної трансфузії

D. Анафілактичний шок

E. Травматичний шок

111. У породіллі 26 років на 4 добу після пологів почалася безперервна маткова кровотеча, об’єм крововтрати 400 мл. Об’єктивно: стан важкий, температура тіла 36,70С, Ps- 94/хв., АТ- 90/70 мм рт.ст. Матка напружена, болісна, дно її на рівні пупка. Встановлено діагноз: пологи у строк, кровотеча на 4 добу пуерперального періоду. Які подальші дії лікаря?

A. Надпіхвова ампутація матки

B. Зовнішній масаж матки

C. Інструментальна ревізія порожнини матки

D. Ввести препарати, що скорочують матку

E. Ручне обстеження порожнини матки та видалення часток плаценти, що затрималися

112. До стаціонару доставлено дитину 2 років, у якої 3 години тому під час гри з мозаїкою почався напад кашлю. Об’єктивно: збудження, ціаноз, температура тіла у нормі. Які першочергові дії лікаря?

A. Ларинготрахеобронхоскопія жорстким бронхоскопом

B. Антибактеріальна терапія

C. Консультація інфекціоніста

D. Терапія брохоспазму

E. Фібробронхоскопія

113. Хворий 45 років госпіталізований зі скаргами на високу температуру до 400C, сильний головний біль, задишку, кашель з виділенням пінистого іржавого харкотиння. Дихання в легенях ослаблене, вислуховуються поодинокі вологі хрипи, крепітація, тони серця приглушені. Тиждень тому приїхав з Індії. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Холера

B. Грип

C. Жовта гарячка

D. Чума

E. Натуральна віспа

114. Хворий 17 років захворів гостро: озноб, температура до 40,00С, інтенсивний розлитий головний біль, блювання. Захворювання розвивалося бурхливо, хворий знепритомнів. Об’єктивно: менінгеальні знаки. У крові: ліквор мутний, цитоз — 4600/мкл, білок — 1680 мг/л, цукор — 2,5 ммоль/л, хлориди — 100 ммоль/л, нейтрофіли — 98%, лімфоцити — 2%. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Менінгококовий менінгіт

B. Ентеровірусний менінгіт

C. Туберкульозний менінгіт

D. Паротитний менінгіт

E. Лімфоцитарний хоріоменінгіт

115. У дитини віком 4 місяці, після першої прогулянки ранньою весною протягом 2 годин, раптово з’явилися судоми (карпопедальний спазм, ларингоспазм). Звертало на себе увагу блідість шкіри, ціаноз губ, закидання голови дитиною назад, напруження всього тіла, поверхневе дихання. Судоми тривали 15 хвилин. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Пухлина мозку

B. Епілепсія

C. Залишкові явища черепної травми

D. Менінгоенцефалітичний синдром

E. Спазмофілія

116. У дитячому садку випадок захворювання на дифтерію. Які профілактичні заходи необхідно проводити в першу чергу?

A. Введення протидифтерійної сироватки

B. Екстрена госпіталізація

C. Екстрена вакцинація

D. Екстрена хіміопрофілактика антибіотиками

E. Карантинні заходи

117. Хворого 47 років протягом трьох днів непокоїть постійний сильний головний біль у правій лобно-скроневій ділянці та правому оці. Біль тупий, розпираючий, супроводжується нападами блювання, не знімається анальгетиками. Зорова функція правого ока різко знижена, але пальпація його практично безболісна. Пацієнт страждає на гіпертонічну хворобу протягом 10 років. На момент огляду АТ- 150/90 мм рт.ст. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Гострий напад глаукоми правого ока

B. Гіпертонічний криз

C. Невралгія трійчастого нерва

D. Внутрішньочерепна гіпертензія

E. М’язовий головний біль

118. У доношеної дівчинки 15 діб життя на протязі 3-х діб відзначаються блювання, часті рідкі випорожнення, лихоманка. Втрата маси тіла склала 15%. З чого, найдоцільніше, розпочинати регідратаційну терапію?

A. 5% розчин альбуміну

B. Желатиноль

C. Свіжозаморожена плазма

D. Фізіологічний розчин NaCl

E. 5% розчин глюкози

119. Хвора 29 років, робітниця хімічного підприємства, відчула металевий присмак у роті, «ком у горлі», задишку, нудоту, біль у животі; виникло блювання. Об’єктивно: сонлива, тремор пальців верхніх кінцівок, надмірне слиновиділення, слизова оболонка рота та глотки мідно-червоного кольору, з виразками на язиці та піднебінні, тахікардія, кров’янисті випорожнення. Чим, найбільш вірогідно, отруїлася хвора?

A. Хлор

B. Миш’як

C. Анілінові барвники

D. Аміак

E. Солі ртуті

120. Офіцер знаходився в укритті без засобів захисту. Відчув запах гіркого мигдалю, загальну слабість, задишку, головний біль, стискаючий біль за грудниною, шум у вухах, нудоту, гіркий присмак та печіння у роті та горлі. Знепритомнів. Під час огляду: шкірні покриви яскраво-червоного забарвлення, зіниці розширені, періодичні напади клонікотонічних судом. Дихання 28/хв., посилене; аускультативно в легенях — везикулярне дихання. Тони серця приглушені, аритмічні, Ps- 128/хв., АТ- 160/110 мм рт.ст. Що може бути використане як антидот у цьому випадку?

A. 5% розчин унітіолу

B. 20% розчин антиціану

C. 90% розчин етилового спирту

D. 0,1% розчин атропіну

E. 15% розчин діпіроксиму

121. Хворому 68 років з метою купірування ниркової коліки двічі протягом години було введено бупренорфін, після чого різко погіршився стан. Об’єктивно: сопор, різке звуження зіниць, ЧДР- 6/хв., АТ- 60/40 мм рт.ст., Ps- 140/хв., з частими екстрасистолами. Шкіра волога, ціаноз. Якими мають бути першочергові дії лікаря?

A. Інфузія кристалоїдів

B. Штучна вентиляція легень

C. Налоксон в/в

D. Лідокаїн в/в

E. Адреналін в/в

122. У хірургічному відділені знаходиться хворий з діагнозом виразкова хвороба шлунка; супутній діагноз – цукровий діабет, інсулінозалежна форма. Після введення чергової дози інсуліну хворий не поїв з причини болю в животі. Через 20 хвилин у хворого з’явилося відчуття тривоги, збудження; вкрився холодним потом, знепритомнів. Що є причиною такого стану?

A. Перфорація виразки

B. Шлункова кровотеча

C. Гіпоглікемія

D. Гіпохлоремія

E. Гіперглікемія

123. Хвора 43 років скаржиться на біль в правій поперековій ділянці, що іррадіює вниз живота. Хвора кидається в ліжку, стогне. Ps- 100/хв, ритмічний, АТ- 130/70 мм рт.ст. Напруження м’язів та болючість в правій здухвинній ділянці. Симптоми Лассега, Щоткіна, Ортнера — негативні. Симптом Пастернацького — позитивний з правого боку. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Гострий апендицит

B. Радикуліт

C. Гострий холецистит

D. Перфорація виразки 12-палої кишки

E. Печінкова коліка

124. Хворий 35 років четверту добу знаходиться в ВРІТ з приводу гострої ниркової недостатності внаслідок синдрому тривалого стиснення. Об’єктивно: неадекватний, ЧДР- 32/хв, під час аускультації легень в останні 3 години відзначаються поодинокі вологі хрипи. На ЕКГ- високі зубці Т, правошлуночкові екстрасистоли. ЦВТ- 159 мм вод.ст. У крові: залишковий N- 62 ммоль/л, К- 7,1 ммоль/л, Cl- 78 ммоль/л, Na- 120 ммоль/л, Ht- 0,32 л/л, Hb- 100 г/л, креатинін — 0,9 ммоль/л. Яке лікування буде найбільш доцільним?

A. Плазмофільтрація

B. Гемосорбція

C. Гемодіаліз

D. Ультрафільтрація

E. Плазмосорбція

125. До лікувальних закладів міста із осередку хімічного ураження доставляють отруєних сполуками хлору. На профілактику та лікування якого ускладнення повинні бути спрямовані лікувальні заходи?

A. Гострий психоз

B. Токсичний набряк легень

C. Судомний синдром

D. Ураження печінки

E. Токсичне ураження нирок

126. Хворому, який проходить курс лікування з приводу шлункової кровотечі, розпочато переливання крові. Через 5 хвилин стан хворого погіршився. З’явився біль у попереку, потемніння в очах, мерехтіння «мушок», вкрився холодним потом, виникло відчуття страху. Ps- 110/хв., ниткоподібний; АТ- 90/40 мм рт.ст. Яка причина погіршення стану хворого?

A. Гемотрансфузійний шок

B. Гостре порушення мозкового кровообігу

C. Повторна шлункова кровотеча

D. Пірогенна реакція на переливання крові

E. —

127. У дитини 2 років у червні місяці протягом 12 годин розвинулася діарея. На момент огляду випорожнення до 10 разів, рясні, водянисті, ознаки зневоднення ІІ ст. Яке обстеження є обов’язковим у цьому випадку?

A. Бактеріологічне дослідження сечі

B. Аналіз випорожнень на дисбактеріоз

C. Бактеріологічне обстеження на холеру (форма 30)

D. ЕКГ

E. Визначення електролітного складу крові

128. Школяр 7 років під час уроків по кілька разів ставав неуважним, починав причмокувати губами. Під час короткочасної «відсутності» не відгукувався на своє ім’я. Падіння та судом у цей час не спостерігалося. Мати помічала такі явища раніше, але не надавала їм значення, вважаючи, що дитина замислилася. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Адверсивний напад

B. Абсанс

C. Джексонівський парціальний напад

D. Складний парціальний напад

E. Генералізований міоклонічний напад

129. Хворий 43 років, працівник тваринницької ферми, скаржиться на високу температуру, сильний головний біль. Хворіє 2-й день. Під час огляду на передпліччі визначається карбункул, навколо якого виражений набряк та незначна болісність. Регіонарний лімфаденіт, гепатолієнальний синдром. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Сибірка

B. Бешиха

C. Чума

D. Екзема

E. Еризипелоїд

130. Хворий 65 років госпіталізований до хірургічного відділення з приводу гострого холециститу. На 7-й день після операції холецистектомії, під час фізичного навантаження раптово настала зупинка дихання з різким ціанозом верхньої половини тіла, втратою свідомості. З моменту зупинки дихання та кровообігу минула 1 хвилина. Хворий лежить на підлозі, обличчям донизу. Поруч знаходяться черговий лікар та медична сестра. Якою є оптимальна частота штучного дихання під час проведення реанімації за наведених обставин?

A. По 2 вдування підряд через кожні 15 масажних рухів

B. 20 вдувань за хвилину

C. 16 вдувань за хвилину

D. 24 вдування за хвилину

E. Одне вдування через кожні 5 масажних рухів, з частотою 12 разів за хвилину

131. У переношеного новонародженого, що народився на 43-му тижні вагітності, відзначається апное, блідість шкіри, тіло вкрите зеленуватою амніотичною рідиною. Які перші кроки в реанімації новонародженого?

A. Відсмоктування слизу із трахеї під прямим контролем

B. Штучна вентиляція із застосуванням ендотрахеальної трубки

C. Застосування 100% кисню

D. Штучна вентиляція із застосуванням апарата «маска-міхур»

E. Катетеризація умбілікальної вени

132. У хворого 34 років з протезованим мітральним клапаном, що постійно приймав сінкумар, з’явився геморагічний синдром: носові кровотечі, множинні крововиливи на шкірі, макрогематурія. В протромбіновому та аутокоагуляційних тестах майже повне не згортання крові. Які невідкладні заходи показані хворому?

A. Переливання тромбоцитарної маси

B. Переливання еритроцитарної маси

C. Переливання свіжозамороженої плазми

D. Введення преднізолону

E. Введення хлористого кальцію

133. У дитини, що потрапила в автомобільну аварію, є ознаки порушеної перфузії: систолічний тиск — 60 мм рт.ст. Яке найбільш оптимальне лікування?

A. Інфузія сольових розчинів

B. Інфузія білкових препаратів

C. Інфузія допаміну

D. Призначення серцевих глікозидів

E. Призначення атропіну

134. Для проведення провідникової анестезії чоловікові 35 років без обтяженого анамнезу було введено 2 мл 1% розчину лідокаїну. Через декілька хвилин у хворого виникли запаморочення, рясний піт, слабкість, порушення зору, різка блідість, нудота, утруднене дихання. Пульс слабкого наповнення та напруги, ЧСС- 118/хв, АТ- 60/20 мм рт.ст., ЧД- 28/хв. Який найбільш ефективний препарат для негайної терапії цього хворого?

A. Норадреналіну гідротартрат

B. Адреналіну гідрохлорид

C. Хлористий кальцій

D. Преднізолон

E. Димедрол або супрастин

135. Хворий 84 років протягом 21 доби лікувався в стаціонарі з приводу гострої вогнищевої пневмонії. Отримував антибіотики внутрішньом’язово, які саме – не знає. Через тиждень після виписки надійшов до урологічного відділення іншої лікарні зі скаргами на набряки, зменшення діурезу до 200 мл на добу. Креатинін крові — 840 мкмоль/л, сечовина крові — 82 ммоль/л, калій плазми крові — 5,9 ммоль/л. Антибіотики якої групи, найбільш вірогідно, могли спричинити гостру ниркову недостатність?

A. Цефалоспорини

B. Аміноглікозиди

C. Макроліди

D. Пеніциліни

E. Фторхінолони

136. Хворий 57 років після внутрішньовенного введення строфантину в дозі 2 мл знепритомнів. Об’єктивно: шкіра бліда, акроціаноз, пульс на сонних та стегнових артеріях не визначається, дихання агональне, артеріальний тиск не визначається, тони серця не вислуховуються. Який метод обстеження повинен проводитися під час реанімаційних заходів?

A. Електрокардіографія

B. Ультрасонографія серця

C. Вектор-кардіографія

D. Рентгенокімографія серця

E. Рентгенографія органів грудної клітки

137. Породіллі з профузною кровотечею та важкою крововтратою мають застосувати наркоз. Використання якого препарату для наркозу найбільш доцільне та безпечне з метою профілактики зупинки кровообігу?

A. Кетамін

B. Сомбревін

C. Диприван

D. Тіопентал натрію

E. Гексенал

138. Хвора 26 років після сексуального насильства надійшла до клініки. Демонстративно голосно плаче, стукає кулаками по столу, тупає ногами, рве на собі одежу, висловлює думки про самогубство. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Аментивне збудження

B. Еретичне збудження

C. Істеричне збудження

D. Епілептичне збудження

E. Панічне збудження

139. Працівник м’ясокомбінату госпіталізований зі скаргами на появу виразки на руці, яка змінила колір на чорний; утворення пухирців навколо виразки. Об’єктивно: на лівій руці виразка чорного кольору зі струпом у центрі, не болюча, під виразкою щільний набряк, навколо виразки вторинні елементи. Який діагноз найбільш вірогідний?

A. Флегмона кисті

B. Туляремія

C. Герпес

D. Сибірка

E. Чума

140. У жінки, яка страждає на хронічний аднексит, від другої вагітності, на тлі токсикозу, 12 годин тому народилася дитина: маса тіла — 2900 г, довжина — 52 см; оцінка за шкалою Апгар — 4-6 балів. Меконiй вiдходив. Об’єктивно: стан дитини важкий, крик тихий, вродженi рефлекси пригнiченi, м’язовий тонус знижений. Шкiра з сiруватим вiдтiнком, акроціаноз. Дихання поверхневе, неритмiчне, з ЧДР- 70/хв. Аускультативно: дихання послаблене, вологi рiзнокалiбернi хрипи. ЧСС- 140/хв. Печiнка +2 см. Який найбільш вірогідний дiагноз?

A. Первиннi розсiянi ателектази

B. Пiзня постнатальна пневмонiя

C. Рання постнатальна пневмонiя

D. Внутрiшньоутробна пневмонiя

E. Сепсис

141. У хворого 38 років після перенесеного грипу з’явилися скарги на сухість у роті, прогресуюче похудіння. Об’єктивно: хворий апатичний, сонливий, свідомість загальмована, запах ацетону під час дихання. Ps- 96/хв., ритмічний, тони серця послаблені. АТ- 100/60 мм рт.ст. Рівень глюкози крові натще 17,6 ммоль/л, діурез 3,9 л, глюкозурія 4,2%, реакція сечі на ацетон (++++). Яка кома виникла у хворого?

A. Уремічна

B. Гіпоглікемічна

C. Печінкова

D. Кетоацидотична

E. Гіперосмолярна

142. У хворого 27 років захворювання почалося гостро з підвищення температури до 39,50С, появи головного болю, висипки на руках, ногах, животі, що швидко поширювалася впродовж доби. Об’єктивно: шкіра бліда, суха; на кінцівках, обличчі та тулубі – рясний різнокалібровий геморагічний висип з некрозом у центрі, крововиливи на перехідній складці кон’юнктиви. Ps- 110/хв. Печінка біля краю реберної дуги. Про яке захворювання слід думати?

A. Хвороба Верльгофа

B. Грип

C. Хвороба Шенлейна-Геноха

D. Менінгококова інфекція, менінгококемія

E. Ієрсиніоз

143. У вагітної з анемією, після введення Ферум-леку внутрішньовенно, з’явилася висипка на шкірі, ядуха, тахікардія та гіпотензія. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Синдром нижньої порожнистої вени

B. Анафілактична реакція

C. Гостра серцева недостатність

D. Неврастенічний синдром

E. Гостра дихальна недостатність

144. Чоловік 37 років скаржиться на гострий біль у лівій половині грудної клітки, задишку, що посилюється при будь-яких рухах. Захворів раптово після значного фізичного навантаження. Об’єктивно: помірний ціаноз обличчя. Ліва половина грудної клітки відстає в акті дихання, перкуторно — тимпаніт зліва, дихання ослаблене. ЧДР- 24/хв. Тони серця ослаблені, ЧСС- 90/хв. На рентгенограмі видно лінію вісцеральної плеври, назовні від неї легеневий малюнок відсутній. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Лівосторонній ексудативний плеврит

B. Лівостороння пневмонія

C. Інфаркт міокарда

D. Спонтанний пневмоторакс

E. Тромбоемболія легеневої артерії

145. Породілля в ранньому післяпологовому періоді втратила 450 мл крові (важить 70 кг). Об’єктивно: загальний стан задовільний, шкірні покриви рожеві, Рs- 80/хв, ритмічний, АТ- 110/70 мм рт.ст. Яка найбільш доцільна лікарська тактика?

A. Введення цільної крові

B. Введення еритроцитарної маси

C. Введення колоїдів

D. Введення кристалоїдів

E. Введення 1/3 колоїдів та 2/3 кристалоїдів

146. До приймального відділення доставлено хворого з симптомами загального переохолодження. Загальмований, виражений м’язовий тремор, температура 34,50C, АТ- 110/70 мм рт.ст., ЧСС- 98/хв., дихання нормальне. На кистях та стопах — ділянки відмороження II-III ступеня. Що з нижче перерахованого НЕ ПОКАЗАНЕ хворому?

A. Пероральний прийом 30% розчину етанолу

B. Тепле пиття

C. Зігрівання зовнішніми джерелами тепла

D. Накладання пов’язки на кисті та стопи

E. Внутрішньовенне введення теплих розчинів

147. До клініки доставлено хлопчика 10 років, якого вжалила бджола. Скарги на набряк губи, обличчя, шиї, відчуття жару і нестачі повітря. Об’єктивно: дихання утруднене, шумне, пінисті виділення з рота, кашель, брадипное. Шкіра бліда, холодна, тони серця глухі, аритмічні, пульс ниткоподібний. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Набряк Квінке

B. Церебральна кома

C. Анафілактичний шок

D. Гостра серцево-судинна недостатність

E. Бронхіальна астма

148. Дитина 12 років доставлена до лікарні у непритомному стані. Об’єктивно: ознаки значної дегідратації, дихання часте, поверхневе, запаху ацетону в повітрі немає. Виражена неврологічна симптоматика: гіпертонус м’язів, ністагм, менінгеальні знаки. Глюкоза крові – 45 ммоль/л, рівень кетонових тіл у крові в нормі; кетонурії немає; осмолярність крові – 390 мосм/л. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Лактатацидотична кома

B. Гіперосмолярна кома

C. Гіпохлоремічна кома

D. Менінгіт

E. Кетоацидотична кома

149. Жінка звернулася в поліклініку для проведення вакцинації АКДП. Через 15 хвилин після введення вакцини її стан різко погіршився: виникла різка слабкість, запаморочення, серцебиття, задишка. Об’єктивно: виражена блідість, пітливість, ЧСС- 110/хв, АТ- 80/50 мм рт.ст. Яке ускладнення, найбільш вірогідно, виникло?

A. Кардіогенний шок

B. Больовий шок

C. Анафілактичний шок

D. Геморагічний шок

E. Гіповолемічний шок

150. У дівчинки 6 років постгеморагічна анемія ІІІ ступеня. Під час трансфузії відмитих еритроцитів, вона відчула жар, свербіж; спостерігається гіперемія шкіри, поява висипки у вигляді пухирців, різнокольорових папул, загальне збудження. Гемотрансфузія негайно припинена. Яка лікувальна тактика при гіпертермії на фоні кропив’янки, що виникла під час гемотрансфузії?

A. Антигістамінні та кортикостероїдні препарати, після чого у разі потреби, ввести жарознижуючі засоби

B. Терміново призначити жарознижуючі, а потім сечогінні та антигістамінні препарати

C. У разі потреби, проведення жарознижуючої терапії — препаратом вибору в хворої є аспірин

D. Жарознижуючі засоби, потім антигістамінні та кортикостероїдні препарати

E. Провести термінове охолодження фізичними методами з подальшим призначенням антигістамінних

151. Жінку 36 років вжалила за язик оса. «Жало» швидко видалене хворою самостійно. З’явилася різка болючість, оніміння та набряк язика, а також слизової порожнини рота і губ. Хвора звернулася по допомогу до медичного пункту, де було введено 2 мл димедролу в/м та 30 мг преднізолону, однак набряклість поширилася на обличчя, шию, з’явилося утруднене дихання. Яка подальша тактика ведення хворої?

A. Підшкірне введення адреналіну місцево

B. Холодні примочки на ділянку обличчя та шиї

C. Приймання антигістамінних препаратів

D. Негайна госпіталізація до відділення реанімації

E. Внутрішньом’язове введення преднізолону

152. Хвору 20 років госпіталізовано до стаціонару зі скаргами на різкий біль внизу живота зліва, який з’явився після фізичного навантаження. Остання нормальна менструація була три тижні тому. Об’єктивно: температура 36,90С, шкіра бліда, Ps- 90/хв, АТ- 100/70 мм рт.ст. Живіт болючий в нижніх відділах, симптом Щоткіна-Блюмберга слабо позитивний. Матка не збільшена, чутлива, з правого боку придатки не пальпуються, зліва — придатки збільшені, різко болючі. Склепіння нависаючі, болісні. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Міома матки

B. Запалення придатків матки

C. Гострий апендицит

D. Порушена позаматкова вагітність

E. Апоплексія яєчника

153. 50-річну жінку зі злоякісною пухлиною, що внутрішньовенно ввела собі 140 мг морфіну, госпіталізовано в коматозному стані. Під час огляду: міоз, депресія дихання, зниження артеріального тиску, частоти пульсу, температури тіла. Який антидот необхідно ввести в даному випадку?

A. Глюкагон

B. Фізостигмін

C. Налоксон

D. Атропін

E. Дефероксамін

154. Хворий скаржиться на біль у правій половині грудної клітки, який виник після дорожньо-транспортної пригоди. Об’єктивно: права половина грудної клітки відстає в акті дихання, під час пальпації відзначається різка болючість на рівні 7-9 ребер по передній поверхні грудної клітки з правого боку. Який додатковий метод обстеження дозволить верифікувати діагноз?

A. Рентгенографія грудної клітки в 2-ох проекціях

B. ЕКГ

C. Загальні аналізи крові та сечі

D. Бронхоскопія

E. УЗД

155. Дитина 9 мiсяцiв захворiла гостро: пiдвищилася температура тiла до 37,80С, з’явилися кашель та нежить. На 3-ю добу хвороби вночi стан рiзко погiршився: стала неспокiйною, метушиться; з’явилися гавкаючий кашель, охриплiсть голосу, iнспiраторна задишка. Дiагностований круп. Який збудник, частiше за інші, викликає цей синдром?

A. Вiрус грипу

B. Ентеровiрус

C. Риновiрус

D. Аденовiрус

E. Вiрус парагрипу

156. У хворої пухлиноподібне утворення в ділянці міжсідничної складки в місці проекції куприка. Хворіє 5 днів. Утворення розміром до 6х5 см, різко болюче під час пальпації. Шкіра над ним болісна, щільна, гіперемована. Акт дефекації безболісний. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Геморой

B. Абсцедуючий фурункул промежини

C. Гострий підшкірний парапроктит

D. Бартолініт

E. Кіста куприка, що нагноїлася

157. Дитині 10 місяців з метою зниження температури давали сироп парацетамолу, через 2 години температура не знизилася і мати дала дитини аспірин в дозі 0,1 г. Через 20 хвилин у дитини з’явилися набряк обличчя, папульозна висипка, утруднене дихання. З анамнезу відомо, що дідусь хлопчика не переносить аспірин. Якщо це набряк Квінке, то що необхідно призначити дитині першочергово?

A. Серцеві глікозиди

B. Глюкокортикоїди та антигістамінні в/в

C. Антигістамінні ентерально

D. Анальгін в/м

E. Еуфілін в/в

158. У емоційно лабільної дівчини 19 років у задушливому приміщенні розвинулися різка слабкість, запаморочення, потемніння в очах, нудота та непритомність без судом. Об’єктивно: непритомна, шкірні покрови бліді, вкриті потом, кінцівки холодні. АТ- 90/60 мм рт.ст., Ps- 96/хв, зниженого наповнення, дихання поверхневе. Зіничні та сухожилкові рефлекси збережені, менінгеальні знаки негативні. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Вегетативно-судинний пароксизм

B. Епілептичний напад

C. Синкопальний стан

D. Істеричний невроз

E. Транзиторна ішемічна атака

159. У хворого 49 років раптово з’явився кинджальний біль в епігастральній ділянці. В анамнезі виразкова хвороба дванадцятипалої кишки. Симптоми Щоткіна-Блюмберга, Спіжарного — позитивні. Який діагноз найбільш вірогідний?

A. Перфорація виразки дванадцятипалої кишки

B. Стенозуюча виразка дванадцятипалої кишки

C. Пенетруюча виразка дванадцятипалої кишки

D. Гострий холецистит

E. Гострий панкреатит

160. Хворий 40 років працює на хімічному комбінаті в цеху по виробництву сірчаної кислоти. Внаслідок аварії на установці здійснився викид діоксиду азоту. Через 15 хвилин хворий відчув загальне нездужання, яке самостійно зникло через 1,5 години. Через 10 годин, у зв’язку з різким погіршенням стану, хворого було госпіталізовано. Об’єктивно: стан тяжкий, ціаноз, клекочуче дихання, ЧДР- 50/хв., задишка; аускультативно – численні сухі та вологі хрипи. Тони серця глухі, Рs- 120/хв., АТ– 110/70 мм рт.ст. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Гостра лівошлуночкова недостатність, набряк легень

B. Гостре отруєння сірчаною кислотою

C. Гостре отруєння нітрогазами, токсичний набряк легень

D. Крововилив в головний мозок

E. Гостре отруєння аміаком, набряк легень

161. Новонароджений оцінений за шкалою Апгар у 4 бали. Доношений, маса тіла — 3200 г, має місце обвиття пуповини навколо шиї. Об’єктивно: субтотальний ціаноз, слабкий крик, поодинокі дихальні рухи, ЧСС- 60/хв., м’язова гіпотонія, арефлексія. Якими будуть першочергові дії?

A. Інгаляція кисню через носові катетери

B. Інтенсивне спостереження

C. Реанімаційні заходи

D. Рефлекторна стимуляція дихання

E. Термінова дефібриляція

162. Хворий 72 років скаржиться на гострий нестерпний біль у животі без чіткої локалізації, який з’явився раптово. Були рідкі випорожнення з домішкою крові. В анамнезі — інфаркт міокарда, миготлива аритмія. Під час обстеження живіт м’який, біль під час пальпації практично відсутній. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Неспецифічний виразковий коліт

B. Рак ободової кишки

C. Заворот ободової кишки

D. Хвороба Крона

E. Гостра мезентеріальна тромбоемболія

163. Потерпілого вилучено з-під уламків зруйнованого будинку через 6 годин. Діагноз: синдром тривалого стиснення обох кінцівок, некомпенсована ішемія II ступеня. Який об’єм першої медичної допомоги?

A. Знеболювання, іммобілізація, введення антибіотиків

B. Бинтування кінцівок, охолодження, іммобілізація

C. Знеболювання, накладання джгута, охолодження, іммобілізація

D. Звільнення кінцівок, охолодження, іммобілізація

E. Найскоріше транспортування до лікувального закладу

164. Чоловік 35 років впав з даху двоповерхового будинку. За свідченням оточуючих знепритомнів на 50-60 хвилин, спостерігалося блювання. Об’єктивно: легка анізокорія, позитивний симптом Марінеску-Радовича, зниження черевних та підошовних рефлексів, підвищення м’язового тонусу за пластичним типом у лівих кінцівках. Яке обстеження доцільно призначити хворому в першу чергу?

A. Електроенцефалографія

B. Комп’ютерна томографія

C. Рентгенографія черепа

D. Люмбальна пункція

E. Рентгенографія хребта

165. Хворий 46 років захворів гостро 6 годин тому, коли на фоні нормальної температури з’явилися часті рідкі випорожнення, потім приєдналася блювота. Під час обстеження: голос беззвучний, очі запалі, пульс частий, артеріальний тиск низький, сечі немає; з’явилися судоми в нижніх кінцівках. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Харчова токсикоінфекція

B. Дизентерія

C. Сальмонельоз

D. Черевний тиф

E. Холера

166. Хворий 28 років 2 години тому випав з вікна першого поверху. Об’єктивно: загальмований, блідий, множинні подряпини на обличчі, рвані кровоточиві рани на лівому передпліччі, закритий перелом лівого плеча та стегна. Ps- 110/хв, АТ- 90/40 мм рт.ст. У крові: ер.- 3,5*1012/л, Нb– 100 г/л. Проводяться протишокові заходи. Яке інфузійне середовище краще використати у даному випадку?

A. Ацесоль

B. 5% розчин глюкози

C. Желатиноль

D. Поліглюкін

E. Трисоль

167. Хвора 29 рокiв захворiла гостро: озноб, температура 380С, головний бiль, ломота в тiлi, бiль у горлi. На 2-й день температура 39,50С, посилилися слабкiсть, запаморочення. Була оглянута лiкарем, який виявив нашарування у виглядi сiрих щiльних плiвок на обох мигдаликах, збiльшення i болючiсть пiдщелепних лiмфатичних вузлiв. Попередній діагноз: дифтерiя. Який найбiльш ефективний метод верифiкацiї дiагнозу?

A. Бактерiологiчний

B. Загальний аналiз кровi

C. Пункцiя пiдщелепних лiмфатичних вузлiв

D. Серологiчний

E. Внутрiшньошкiрна алергiчна проба

168. У хворої на бронхіальну астму дитини почався напад. Який препарат необхідно призначити для надання невідкладної допомоги?

A. Содові інгаляції

B. Аміназин

C. Антибіотики

D. Тавегіл

E. Еуфілін

169. Хворий після падіння на праве плече скаржиться на біль у правому плечовому суглобі, обмеження рухів у ньому, деформацію. Яка перша допомога при даному пошкодженні?

A. Знеболювання місця пошкодження

B. Транспортна іммобілізація, знеболювання

C. Знеболювання, консультація травматолога

D. Якнайшвидше госпіталізувати до спеціалізованого відділення

E. Накладання гіпсової пов’язки

170. Після нападу судом вагітна адинамічна, непритомна. АТ- 190/120 мм рт.ст., набряки гомілок. У сечі білок — 5,2 г/л; на очному дні застійні явища, набряк сосків очного нерва. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Інсульт

B. Екламптична кома

C. Гіпертонічний криз

D. Еклампсія

E. Діабетична кома

171. Дитина 3-х років на фоні тривалого підвищення температури «бачила велику муху», ковдру сприймала як змію, закривалася від неї руками, був виражений афект страху, неспокій, не впізнавала рідних. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Алкогольний делірій

B. Ранній дитячий аутизм Канера

C. Шизофренія

D. Інфекційний делірій

E. Маніакально-депресивний психоз

172 .У хлопчика 12 років, який 5 днів тому повернувся з батьками з Монголії, раптом з’явилися гарячка, озноб, сильний головний біль, млявість, біль у м’язах, марення. Об’єктивно: обличчя яскраво-червоне, риси загострені, склери ін’єктовані, язик сухий, набряклий, вкритий білими нашаруваннями. У правій пахвинній ділянці пальпується різко болючий щільний горбкуватий нерухомий конгломерат, шкіра над ним гіперемована, блискуча. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Бубонна форма туляремії

B. Шкірна форма сибірки

C. Регіонарний лімфаденіт

D. Флегмона

E. Бубонна форма чуми

173. У дитини після народження спостерігаються блідість, неритмічне дихання, яке не нормалізується на тлі оксигенотерапії. Пульс слабкий та частий, артеріальний тиск важко виміряти. Набряків немає. Яка найвірогідніша причина цих симптомів?

A. Асфіксія

B. Застійна серцева недостатність

C. Внутрішньоутробний сепсис

D. Внутрішньоутробна пневмонія

E. Внутрішньочерепний крововилив

174. Один з будівельників під час виконання робіт був притиснутий до стіни будинку бортом автомобіля. Скаржиться на біль у ділянці таза, неможливість підняти прямі нижні кінцівки, слабість, запаморочення. Попередній діагноз – закритий перелом кісток таза. В якому положенні слід транспортувати потерпілого?

A. На боці з підігнутими до живота нижніми кінцівками

B. На спині з випрямленими нижніми кінцівками

C. На животі з випрямленими нижніми кінцівками

D. Сидячи

E. На спині з зігнутими в колінних та кульшових суглобах нижніми кінцівками

175. Внаслідок перших термінових стрімких пологів на дому народився доношений хлопчик масою 3220 г, довжиною 50 см, без дихання. ЧСС- 40/хв., ціаноз шкіри, рухи у дитини відсутні, атонія м’язів. Яка невідкладна допомога?

A. ШВЛ, закритий масаж серця, глюкоза в/в

B. ШВЛ, закритий масаж серця, адреналін в

C. Закритий масаж серця, гідрокарбонат натрію в/в

D. Закритий масаж серця, адреналін та глюкоза в/в

E. ШВЛ, глюкоза, адреналін, гідрокарбонат натрію в/в

176. Постраждалий 57 років скаржиться на біль у правому стегні. Доставлений до травматологічного відділення. Об’єктивно: на передній поверхні правого стегна в середній третині рана 3х5 см, краї рани нерівні, забиті, рана кровоточить. Яка профілактика нагноєння рани?

A. Антибіотики, вітаміни

B. Знеболюючі, антибіотики

C. Антибіотики, біостимулятори

D. ПХО у перші 6-8 годин, антибіотики

E. Антикоагулянти, антибіотики

177. У хворого на вірусний гепатит В, після порушення дієти та нервового стресу, стан погіршився: збільшилася інтенсивність жовтяниці, Ps- 110/хв, АТ- 80/50 мм рт.ст., було блювання ”кавовою гущею”, печінка зменшилася в розмірах, стала болючою під час пальпації. Про яке ускладнення треба думати?

A. Гостра надниркова недостатність

B. Гостра ниркова недостатність

C. Гемолітична криза

D. Гостра печінкова недостатність

E. Інфекційно-токсичний шок

178. До клініки надійшов хворий 18 років зі скаргами на виражену задишку, кашель, свербіж шкіри, які почалися годину тому після прийому ампіциліну. В анамнезі — кропив’янка, харчова поліалергія. Об’єктивно: параорбітальний набряк, почервоніння та набряк обличчя, свистяче дихання, Рs- 96/хв, АТ- 80/50 мм рт.ст. Який препарат слід використати для надання невідкладної допомоги?

A. Гідрокортизон

B. Гепарин

C. Супрастин

D. Еуфілін

E. Димедрол

179. Внаслідок нещасного випадку на виробництві, чоловік 30 років зазнав зовнішнього γ-нейтронного опромінення (орієнтовна доза 5 Гр). Через 2 тижні лікування в стаціонарі у хворого з’явилися геморагічна висипка на шкірі тулуба та слизових, кровотечі з ясен, часті носові кровотечі. У крові: ер.- 3,2*1012/л, Hb- 96 г/л, тромб.- 20*109/л, лейк.- 2,1*109/л. ШЗЕ- 46 мм/год. З чим пов’язаний розвиток даного ускладнення в потерпілого?

A. Підвищене використання тромбоцитів внаслідок масивної кровотечі

B. Недостатність утворення тромбоцитів у кістковому мозку

C. Підвищений розпад тромбоцитів у периферичній крові

D. Депонування тромбоцитів в уражених органах

E. Розвиток аутоімунних процесів

180. Через тиждень після госпіталізації хворого з вірусним гепатитом В його стан погіршився: наросла жовтяниця, з’явилися анорексія, нудота, носова кровотеча, тахікардія, гіпотонія, зменшилися розміри печінки. Хворий збуджений, погано спить вночі, загальмований. Орієнтація в часі порушена. Яке ускладнення виникло у хворого?

A. Гостра печінкова недостатність

B. Гостра недостатність кори наднирників

C. Інфекційно-токсичний шок

D. Цироз печінки

E. ДВС-синдром

181. Хлопчик 10 років скаржиться на різку млявість, сонливість, спрагу, збільшення сечовиділення. Об’єктивно: запах ацетону з рота, на щоках яскравий рум’янець, шумне неритмічне дихання, збільшення печінки. У крові цукор 20,5 ммоль/л; у сечі цукор 20 г/л, ацетон (+++). Чим можна пояснити появу ацетону в повітрі, що видихається, та сечі?

A. Порушення водно-електролітного балансу

B. Порушення кислотно-лужного балансу

C. Послаблення процесів гліколізу

D. Порушення процесів фосфорилювання глюкози

E. Посилений розпад кетогенних амінокислот та ліпідів

182. У дівчинки 14 років, що госпіталізована до інфекційного відділення, в результаті обстеження запідозрено бубонну форму чуми. Який з методів діагностики чуми буде найінформативнішим?

A. Бактеріологічний

B. Клініко-епідеміологічний

C. Серологічний

D. Біологічний

E. Бактеріоскопічний

183. Хворий, що знаходиться в відділенні реанімації, раптом зблід та знепритомнів. Пульс на магістральних артеріях відсутній. На екрані кардіомонітора з’явилася рівна лінія. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. —

B. Миготлива аритмія

C. Електромеханічна дисоціація

D. Фібриляція шлуночків

E. Асистолія

184. Хворий 27 років, який приїхав з Заїру, захворів гостро 3 дні тому. Скаржиться на озноб, інтенсивний головний біль, біль у м’язах та попереку, нудоту, блювання. Об’єктивно: гіперемія та одутлість обличчя, шиї, грудної клітки, петехії, «кролячі очі», іктеричність склер, фотофобія, сльозотеча. Ps- 110/хв., гепатомегалія. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Малярія

B. Лептоспіроз

C. Грип

D. Жовта гарячка

E. Вірусний гепатит

185. У пацієнта 75 років, який знаходиться в кардіореанімації з приводу інфаркту міокарда, виникла фібриляція шлуночків. Негайний комплекс реанімаційних заходів (електродефібриляція, закритий масаж серця, ШВЛ через лицьову маску, адреналін, лідокаїн) виявився ефективним — відновлено синусовий ритм. Свідомість збережена, АТ- 130/80 мм рт.ст., задишка з ЧДР- 24/хв. Аускультативно — з правого боку дихання не визначається, перкуторно — коробковий звук. Рентгенологічно — легеня колабована, невелика кількість рідини. Яка найбільш вірогідна причина ускладнення, що розвинулося?

A. Електротравма внаслідок неправильного розрахунку потужності дефібриляції

B. Емфізема легень

C. Спонтанний пневмоторакс

D. Баротравма легень під час ШВЛ

E. Переломи ребер та груднини з травмуванням парієтальної плеври відламками

186. У породіллі на 18 добу після 5-х пологів з’явився гострий біль у лівій нижній кінцівці. Температура 38,60С. Ліва пупартова складка згладжена, пальпація стегнового трикутника болісна, стегно бліде, набрякле, холодне. Матка безболісна, нормальних розмірів, зовнішнє вічко закрите. Про яке ускладнення післяпологового періоду можна думати?

A. Септичний тазовий тромбофлебіт

B. Тромбофлебіт стегнової вени лівої ноги

C. Тромбофлебіт зовнішньої здухвинної вени

D. Тромбофлебіт поверхневих вен стегна

E. Метрофлебіт

187. У чоловіка 40 років кома. Хворіє цукровим діабетом 8 років. Об’єктивно: шкіра суха, дихання шумне, запах ацетону в повітрі. Який вид коми можна запідозрити?

A. Мозкова

B. Гіпоглікемічна

C. Лактатацидемічна

D. Кетоацидотична

E. Гіперосмолярна

188. Через декiлька хвилин пiсля внутрiшньом’язового введення пенiцилiну стан дитини 6 рокiв рiзко погiршився: з’явилися рiзка слабкiсть, нудота, блiдiсть, холодний піт, кропив’янка. З анамнезу: у матерi хворої дитини спостерiгалася медикаментозна алергiя на антибактерiальнi препарати. Якi невiдкладнi заходи слід провести в першу чергу?

A. Промити шлунок

B. Дати понюхати нашатирний спирт

C. Парентерально ввести еуфiлiн

D. Мiсце iн’єкцiї обколоти 0,5 мл 1\% розчину адреналiну

E. Ввести церукал в/м

189. До лікарні надійшла дитина 3,5 років у термінальному стані: непритомна, шкіра блідо-ціанотична, м’язова гіпотонія. Не дихає. Тони серця ледве прослуховуються, тахікардія. Що є невідкладною і першочерговою дією?

A. Штучне дихання «з рота в рот» або «з рота в рот та ніс»

B. Введення 4% розчину NaHCO3 в/в

C. Введення адреналіну 0,1% — 0,01 мг/кг

D. Відновлення прохідності дихальних шляхів

E. Введення дихальних аналептиків

190. До мобільного шпиталю державної служби медицини катастроф з місця аварії на хімічному заводі надійшла уражена зі скаргами на погіршення зору, головний біль, загальну слабість, відчуття нестачі повітря. Об’єктивно: ціаноз слизових, фібрилярні посмикування окремих мімічних м’язів, міоз. У легенях — жорстке дихання, не звучні сухі свистячі хрипи. З боку серцево-судинної системи – брадикардія, гіпотонія до 80/50 мм рт.ст. Який антидот необхідно призначити?

A. 5% р-н унітіолу в/м

B. 0,1% р-н атропіну п/ш

C. 30% р-н етилового спирту всередину

D. 10% р-н етилового спирту на 5% р-ні глюкози в/в

E. 3% р-н нітриту натрію в/в

191. Хлопчик 5 років доставлений до лікарні з приводу вираженого утруднення дихання, яке з’явилося після випадкового вдихання насіння квасолі. Об’єктивно: стан важкий, шкірні покрови ціанотичного кольору, вогкі; дихання утруднене, поверхневе, шумне, з втяжінням міжреберних та епігастральних ділянок, над- і підключичних ямок; пульс частий, слабкого наповнення. Яка першочергова дія лікаря?

A. Конікотомія

B. Внутрішньовенне введення кортикостероїдних препаратів

C. Трахеостомія

D. Інтубація трахеї

E. Інгаляція кисню

192. У вагітної з терміном вагітності 32 тижні з’явилися сильний головний біль, порушення зору, біль в епігастрії. Анамнез не обтяжений. Протягом 2 тижнів турбують набряки, підвищення АТ до 160/100 мм рт.ст. Лікувалася амбулаторно, без покращення. Під час огляду в приймальному відділенні з’явилося посмикування м’язів обличчя, загальні судоми, втрата свідомості. В яке відділення слід госпіталізувати жінку?

A. Неврологічне

B. Пологове

C. Нефрологічне

D. Кардіологічне

E. Інфекційне

193. Чоловік 60 років надійшов до приймального відділення з клінічними проявами анурії. Гемодинамічні показники не порушені. Яким має бути наступне діагностичне діагностичне обстеження?

A. Видільна урографія

B. Катетеризація сечоводів

C. Хромоцистоскопія

D. Радіоізотопна ренографія

E. Ультразвукове дослідження сечових шляхів

194. У чоловіка 42 років, хворого на виразку шлунка, розвинулася гостра кровотеча з крововтратою до 2-х літрів, гіпотонія. Після інфузійно-трансфузійної терапії гемодинаміка стабілізувалася, але на 3-ю добу виникла ядуха, РаО2 знизилося до 70 мм рт.ст., РаСО2 підвищилося до 50 мм рт.ст.; на рентгенограмі інфільтрація легень, що має вигляд «снігової бурі». Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Ацидотична пневмонія

B. Гіпостатична пневмонія

C. Аспіраційна пневмонія

D. Набряк легень

E. Респіраторний дистрес-синдром

195. У 38 тижнів вагітності внаслідок аспірації у жінки виникла зупинка серця. Як підвищити ефективність непрямого масажу серця в даному випадку?

A. В трахею влити розчин соди

B. Змістити матку направо

C. Підняти ноги вагітної

D. Змістити матку наліво

E. Використати метилергометрин

196. У чоловіка 35 років після купання в прісноводному водоймищі раптово виникли лихоманка до 40,00С, головний біль, біль у литкових м’язах. Під час огляду: набряк та гіперемія обличчя, шиї та верхніх відділів грудної клітки; склери іктеричні, ін’єктовані, з крововиливами; ЧСС- 50/хв., АТ- 100/60 мм рт.ст., пальпуються збільшені печінка та селезінка. Протягом останньої доби виділилося менше 200 мл сечі. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Шистосоматоз

B. Лептоспіроз

C. Вірусний гепатит А

D. Малярія

E. Дерматоміозит

197. Дитина 10 років, постраждала в автокатастрофі. Непритомна, пульс на сонній артерії не визначається, дихання немає. Штани потерпілого затягнуті широким шкіряним паском. Які дії є необхідними?

A. Повернути потерпілого на правий бік

B. Не чіпати потерпілого до прибуття працівників ДАІ

C. Проводити ШВЛ та непрямий масаж серця після попереднього вивільнення від паска

D. Покласти потерпілого спиною на щит

E. Негайно розпочати проведення ШВЛ та непрямого масажу серця, не витрачаючи часу на зняття паска

198. У хворого із менінгококовим менінгоенцефалітом раптово з’явилося стійке зниження артеріального тиску, не чутливе до введення симпатоміметиків, брадикардія, нудота, блювання. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Внутрішня кровотеча

B. Криз аддісонової хвороби

C. Гостра надниркова недостатність

D. Повна атріовентрикулярна блокада

E. Харчова токсикоінфекція

199. Після аварії на АЕС у більшості уражених через 5 діб після опромінення з’явилися гарячка, крововиливи на шкірі та слизових оболонках, гіпотензія. Кількість лейкоцитів у крові – 0,3*109/л, тромбоцитів – 18*109/л; агранулоцитоз, ШЗЕ– 60 мм/год. Яку дозу зовнішнього опромінення одержали уражені?

A. 4-6 Гр

B. 2-4 Гр

C. Понад 6 Гр

D. До 1 Гр

E. 1-2 Гр

200. У дитини 3 років, яка хворіє на ГРВІ, на тлі гіпертермії (40,20C) виник судомний синдром. Після зниження температури судоми не відновлювалися. Як можна трактувати ці симптоми?

A. Гідроцефалія

B. Фебрильні судоми

C. Не діагностована пухлина мозку

D. Дебют епілепсії

E. Гострий вірусний менінгіт

Похожие медицинские статьи

Симптомы: , , , , ,

КРОК-3. Лечебное дело и педиатрия. Буклет 2006 года, апрель

    Вы студент медик? Интерн? Детский врач? Добавьте наш сайт в социальные сети!

Запись "КРОК-3. Лечебное дело и педиатрия. Буклет 2006 года, апрель" опубликована в рубрике КРОК-3 в Четверг, Ноябрь 15th, 2012 в 2:05 пп. К записи добавлены такие Метки: , , , , ,

Первый комментарий к статье “КРОК-3. Лечебное дело и педиатрия. Буклет 2006 года, апрель”

  1. TraunMED:

    Дурдом в этом году с Кроком. Кто говорит будет крок 3 буклет 2005 года , кто — Буклет 2006 года. Фиг его знает что зубрить!!!

Оставьте комментарий

Для того, чтобы оставить комментарий, Вы должны зарегистрироваться ЗДЕСЬ

Детский врачДетврач.ком ® © 2011-2012-2013-2014-2015 Медицинский сайт для врачей педиатров, студентов, интернов и практикующих детских врачей из Украины, России!
Этот сайт будет полезен в помощь студентам медикам и интернам. На сайте Детский врач Вы сможете найти шпаргалки, медицинские статьи, лекции по педиатрии. Кроме этого мы размещаем конспекты занятий из медицинских ВУЗов, справочники болезней и синдромов, энциклопедии и книги по медицине. Пройдясь по разделам сайта Детский врач, Вы прочтете истории детских болезней, современные методы и приемы, применяемые при лечении детских болезней, описания синдромов заболеваний. Студенты медики обнаружат тесты на КРОК, которые сдают в медицинских университетах.
Много полезного материала могут прочесть и молодые мамы, которые задают очень много вопросов в комментариях к нашим медицинским статьям!
Сайт "Детский врач" - это сайт для студентов-медиков, интернов, педиатров, врачей и молодых мам! Заходите, читайте, спрашивайте!