Вы находитесь здесь: Детский врач » Главная » Врач, ПРОЧЕЕ » Отчет по работе участковой педиатрической медсестры

Отчет по работе участковой педиатрической медсестры

    Вы студент медик? Интерн? Детский врач? Добавьте наш сайт в социальные сети!

Отчет по работе участковой педиатрической медсестрыЯ, ФИО,1970р.н закінчила Київське медичне училище №3,акушерська справа. В 06.92р.зарахована на посаду акушерки пологового будинку №6.В 09.92р. звільнена з посади за власним бажанням.

В жовтні 1994р. зарахована на посаду дільничної педіатричної медсестри дитячої поліклініки №2 Дарницького району.

В січні 2003р. переведена до ПСЛ «Русанівка» в зв’язку  з діленням районів. У січні 2012р. переведена до КНП ЦПМСД №3 Дніпровського району м. Києва до «Амбулаторії загальної практики та сімейної-медицини №5» в зв’язку  з реформою системи медичного забезпечення населення де працюю і на цей час.

Дитячі поліклініки займають провідне місце у системі охорони здоров’я  дитячого населення. Провідною організаційною формою роботи дитячих поліклінік є дільничний принцип,що забезпечує щільний зв’язок медичних працівників з родиною дитини.

Дільничні сестри піклуються про здоров’я  майбутньої дитини задовго до її народження, здійснює безперервне спостереження за станом її здоров’я, допомагає організовувати раціональне годування, фізичне виховання, загартовування дитини.

Дільниця №15, розташована в районі вул. Артема і бульвару Я. Гашека. На дільниці 19 будинків. З них 3 дев’ятиповерхові ,16 п’ятиповерхові,неліфтовані. Будинки упорядковані. З них 2 гуртожитки. Побудований новий 25 поверховий будинок. Санітарний стан дільниці задовільний. На дільниці розташовано 2 дитячих садочки №400,401 і середня школа №30.

На дільниці працює санітарний актив, у складі 9 чоловік, який допомагає вести санітарно-просвітню, інформаційну роботу, допомагає виявляти  неблагонадійні сім’ї. Налагоджені ділові стосунки з ЖКК, що допомагає виявляти прописних дітей.

Вікова структура дитячого населення за 2014р.:

  • від 0 до 14 років: (кількість)
  • з 15 до 18 років: (кількість)
  • організовані: (кількість)
  • не організовані: (кількість)

Двічі на рік проводиться перепис дитячого населення. Ведеться облік прибулих і вибулих дітей. Складається сітка дитячого населення.

Особлива увага приділяється дітям перших трьох років життя, дітям групи медичного і соціального ризику, дітям постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС.

Група дітей соціального ризику за 2014 рік

2014:

Неповні сім’ї (одиноких матерів): (кількість)

Сироти: (кількість)

Напівсироти: (кількість)

Багатодітні: (кількість)

З групи соціального ризику: (кількість)

Сім’ї потерпілі внаслідок аварії на ЧАЕС: (кількість)

Всиновлені: (кількість)

Основними розділами профілактичної роботи є:

  • антенатальна охорону плоду
  • профілактична робота з дитиною в період ново народжуваності
  • спостерігання за дітьми першого року життя
  • організація раціонального харчування
  • профілактика спостереження за дітьми від 1 до 7 років
  • організація диспансерних оглядів лікарями-фахівцями
  •  лабораторно-діагностичних спостережень
  • організація профілактичних щеплень
  • підготовка дітей до вступу до дитячого дошкільного закладу,школи
  • підготовка підлітків до передачі в підлітковий кабінет
  • робота з санітарної просвіти населення,гігієнічного
  •  виховання дітей та підготовка санітарного активу
  •  оздоровлення дітей-інвалідів
  • оздоровлення дітей з групи соціального ризику

Діти з диспансерної групи спостерігаються за індивідуально складеним планом, з проведенням диспансеризації 2 рази на рік.

Щомісячно складається графік профілактичних щеплень. Щомісячно проводиться аналіз щепленості, переглядаються відведення до профілактичних щеплень. Діти які мають відведення, проводяться через щеплю вальну комісію.

2014:

Відмови: (кількість)

Протипокази: (кількість)

Постійно проводиться робота з відмовниками, роз’яснюю про епідеміологічний стан в місті, значення профілактичних щеплень. У відмовників береться відмова від профілактичних щеплень один раз на півріччя.

Здорову вагітну жінку медсестра відвідує до пологів двічі: 28 тиж. і 32 тиж. вагітності.

У 28 тиж. дізнаюсь про умови праці та побуту майбутньої матері, стан здоров’я, про наявність шкідливих звичок. Жінка дізнається, як готувати молочні залози до лактації.

У 32 тиж. контролюю виконання рекомендацій, що були надані.

Розповідаю, як облаштувати дитячий куточок, надаю поради щодо придбання білизни та предметів догляду за дитиною.

Особлива увага звертається на роз’яснення майбутнім батькам токсичного впливу на плід нікотину, горілчаних виробів, наркотиків, якщо їх споживають батьки.

Мета антенатальних патронажів – підготувати майбутніх батьків до раціонального догляду та виховання дитини після народження.

В поліклініці організована школа майбутньої матері, де вагітні проходять навчання по спеціальній програмі.

Охоплено антенатальним патронажем в 2014 році 92% вагітних.

Первинний патронаж до новонародженої проводиться в день виписки з пологового будинку, або на 2 день разом з лікарем.

Проводжу бесіди по догляду за дитиною, знайомлю зі схемою вигодовування. Проводжу бесіду про режим харчування годуючої матері, догляд за грудними залозами. Залишаю дані про режим роботи дільничного лікаря. Навчаю першому комплексу масажу і гімнастики. Діти виписані з пологового будинку хворими, діти  з груп медичного і соціального ризику спостерігаються за індивідуальним планом.

Коли дитина досягає місячного віку, запрошується на прийом до поліклініки в день грудної дитини. Один раз на тиждень організований прийом дітей першого року життя. Під час прийому проводиться зважування, антропометричні виміри. В грудний день ведуть прийом вузькі фахівці, що дає можливість обстежити дитину всебічно.

В декретовані строки дітей оглядають вузькі фахівці, лабораторне обстеження проводиться двічі.

Особливу увагу приділяють боротьбі за природне вигодовування. Всі матері відповідно віку навчаються комплексам гімнастики.

Діти з малозабезпечених сімей  отримують їжу з молочної кухні безкоштовно. Діти з 1 до 2 років відвідуються вдома щоквартально і запрошуються до дільничного лікаря. З 2 років до 7 відвідуються раз в півріччя і викликаються до поліклініки з метою профілактичного огляду, відвідання вузьких фахівців, лабораторно-діагностичних спостережень.

Передача підлітків, які досягли 15-річного віку, в підлітковий кабінет, проводиться за графіком – щомісячно. Підлітки викликаються до поліклініки з метою профілактичного огляду, лабораторно – діагностичних обстежень.

Разом з лікарем проводжу прийом дітей.  Підготовляю кабінет до прийому. На прийомі, за необхідністю вимірюю температуру, А/Т, антропометричні показники, виписую направлення до лабораторії, роблю виписки з амбулаторних карт, направлення до консультативних центрів. Проводжу підготовку дітей  до вступу у дитячі дошкільні заклади та школи. Підготовляю попередні матеріали до складання звіту по диспансеризації, вакцинації, оздоровленню дітей.

Виконую маніпуляції і проводжу забір бактеріологічних досліджень хворих з гострою ангіною та ЛОР патологією.

Організовую стаціонари на дому. Кожен день вимірюю температуру, контролюю виконання призначень лікаря, а також виконую призначені лікарем лікувальні процедури вдома. Слідкую за дітьми до повного одужання.

Своєчасно одержую результати лабораторних та інших досліджень, вклеюю їх в амбулаторні карти. Працюю за графіком, затвердженим адміністрацією поліклініки. Постійно підвищую рівень професійних знань шляхом проходження курсів удосконалення, відвідую сестринські конференції, семінари в поліклініці, а також самостійно читаю медичні періодичні видання та щорічно пишу реферати за заданою тематикою з актуальних питань.

За 2014 рік підготовлено реферат «Профілактика та лікування рахіту та порушень кальцій – фосфорного обміну у дітей з використанням препарату вітамін Д-3».

Дільнична медична сестра:

ФИО

Похожие медицинские статьи

Симптомы: , , , ,

Отчет по работе участковой педиатрической медсестры

    Вы студент медик? Интерн? Детский врач? Добавьте наш сайт в социальные сети!

Запись "Отчет по работе участковой педиатрической медсестры" опубликована в рубрике Врач, ПРОЧЕЕ в Четверг, Декабрь 26th, 2013 в 9:40 пп. К записи добавлены такие Метки: , , , ,

6 коммент. к статье “Отчет по работе участковой педиатрической медсестры”

  1. Светка:

    А может быть у вас есть отчет о работе старшей медсестры в педиатрии? месяц назад поставили меня старшей — не знаю что делать. Караул сплошной. Да еще и в педиатрии….начинаю тихо ненавидеть маленьких детей :) :) :)

  2. плачу от зарплаты:

    отчет старшей педиатрической медсестры у вас старый? Или в каждой больнице может быть своя форма такого отчета? чтото совсем я запуталась

  3. Справжня медсестра:

    Це повний ….. в Україні настає. Такого ще небуло. Комуналка сягає неба, із іжі вже купую тільки вермішель, а зарплата в медсестри дитячоЇ поліклініки — 1300 грн. Яка я ненормальна що не поїхала з цієї краіни до сестри. Жити при Пєтє Поросенкє стає неможливим!!!!

  4. Справжня медсестра:

    А нє….то я вже думала, що було дно. Але знизу сьогодні постукали!
    Стан зараз такий — хоч у петлю лізь! Яким чортом потрібно жити — не знаю.
    Буду звільнятися та йти на ринок. Там хоч кожен день платять. Та дівчата сказали, що хазяїн ще й годує! Нехай за такі подачки людей лікує Пєтя з Кроликом!!!

Оставьте комментарий

Для того, чтобы оставить комментарий, Вы должны зарегистрироваться ЗДЕСЬ

Детский врачДетврач.ком ® © 2011-2012-2013-2014-2015 Медицинский сайт для врачей педиатров, студентов, интернов и практикующих детских врачей из Украины, России!
Этот сайт будет полезен в помощь студентам медикам и интернам. На сайте Детский врач Вы сможете найти шпаргалки, медицинские статьи, лекции по педиатрии. Кроме этого мы размещаем конспекты занятий из медицинских ВУЗов, справочники болезней и синдромов, энциклопедии и книги по медицине. Пройдясь по разделам сайта Детский врач, Вы прочтете истории детских болезней, современные методы и приемы, применяемые при лечении детских болезней, описания синдромов заболеваний. Студенты медики обнаружат тесты на КРОК, которые сдают в медицинских университетах.
Много полезного материала могут прочесть и молодые мамы, которые задают очень много вопросов в комментариях к нашим медицинским статьям!
Сайт "Детский врач" - это сайт для студентов-медиков, интернов, педиатров, врачей и молодых мам! Заходите, читайте, спрашивайте!